Bakanlık personel alımı yapacak

Bakanlık personel alımı yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Ayvalık Vakıf Zeytinlikleri İşletme Müdürlüğü, personel alımı yapacak. Personeller, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden alınacak.

Yapılan açıklamada, "Vakıf Zeytinlikleri Işletme Müdürlüğümüze bağlı fabrika ile ürün/mal satış şubelerinde çalıştırılmak üzere, 4857 sayılı Iş Kanunu ile Kamu Kurum ve Kuruluşlanna İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen "sürekli işçi" kadrolarına sınavla işçi alımı yapılacaktır" ifadelerine yer verildi.
Başvuru yapacak adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Personel alımı başvuru şartları şöyle:
1) 2527 sayılı Türk soylu yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya işyerlerinde Çalıştınlabilmelerine ilişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
2) Ilan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat kanştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.
4) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
BAKANLIKTAN GÜNCEL SANAT YARIŞMASI
Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı, genç sanatçılar için görsel sanatlar alanında iki farklı yarışmalı sergi düzenleyecek. Farkındalık oluşturmak üzere gerçekleştirilecek “Afiş Tasarım” ve “Güncel Sanat” yarışmaları sergileri de TBMM’nin açılışının 100’üncü yılına ithaf edilecek. Yarışmalar için başvurular online olarak kabul edilecek.
Başvurular 3 Şubat-9 Mart tarihleri arasında yapılacak.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER