“Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim” fuarı ziyaretçilerini bekliyor

“Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim” fuarı ziyaretçilerini bekliyor

Çukurova Tekstil ve Hazır Giyim Fuarı, Almanya, Irak, Filistin, Lübnan, Hollanda, Ürdün, Umman başta olmak üzere 22 ülkeden 250 kişilik ticari alım heyetinin katılımıyla kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Fuar’da; kadın, erkek ve çocuk hazır giyim markalarının yanı sıra tekstil sektöründe kullanılan hammadde ürünleri de yer alıyor. Açılışa Adana Valisi Mahmut demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay,Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nihat Sözütek ve bir çok vatandaş katıldı. 
BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYOR
Çukurova Bölgesi de tekstil sektöründe yurt içi ve yurt dışında önemli bir konumda yer alıyor. Yeni trendler ve tasarımların sergileneceği Fuar’ı Türkiye ve Dünya’dan çok sayıda satın alma yöneticileri ziyaret etmesi bekleniliyor. Türkiye’nin en büyük tekstil ve hazır giyim firmaları ile temasa geçen TÜYAP Adana Ekibi, üretici ve satıcıyı bir araya getirerek bölge ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyor. 
AMAÇ TEKSTİK İHRACATINDA ARTIŞ 
5-8 Şubat 2020 tarihinde TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuar’da; kadın, erkek ve çocuk hazır giyim markalarının yanı sıra tekstil sektöründe kullanılan hammadde ürünleri de yer aldı. 2018 yılını 17,4 milyar dolar ihracat değeri ile kapatan sektörün Adana’da düzenlenen fuara, 22 ülkeden ticari alım heyeti geldi. 2018 yılında 346 bin dolarlık ihracat payını elinde tutan Adana, 2020 yılında fuar’ında desteği ile ihracat değerini 600 bin dolara çıkarmayı hedefliyor. Türkiye’de imalat sanayi içerisinde ciro payı yüzde 3,6 olan Adana tekstil sektörü, hazır giyim sektöründe de Türkiye’de yüzde 1,2’lik bir paya sahip. 2017 yılında 305 bin dolar olan ihracat performansına sahip olan Adana tekstil sektörü, 2018 yılında 346 bin dolara çıkarılarak yüzde 17,22’lik bir ihracat performansına sahip.
Tekstil ve hazır giyim ticaretine ev sahipliği yapacak olan Fuar, 5-6-7 Şubat 2020 tarihlerinde arasında ziyaretçilerini bekliyor. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER