İnşaat maliyet endeksi Eylül ayında azaldı

İnşaat maliyet endeksi Eylül ayında azaldı

GAZETTE- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, İnşaat Maliyet Endeksi, Eylül ayı oranlarını açıkladı. TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İnşaat Maliyet Endeksinin (İME), 2019 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 0,59 düştüğü, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,02 arttığı belirtildi. 

Bir önceki aya göre malzeme endeksinin yüzde 0,41, işçilik endeksinin yüzde 0,97 düştüğü; ayrıca bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksinin yüzde 3,43 düştüğü, işçilik endeksinin ise yüzde 24,63 arttığı bildirildi.
BİNA İNŞAATI MALİYETİ DÜŞTÜ
TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bina inşaatı maliyet endeksinin, bir önceki aya göre yüzde 0,73 düştüğü, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,53 arttığı belirtildi. Bir önceki aya göre malzeme endeksinin yüzde 0,61, işçilik endeksinin yüzde 1,00 düştüğü bildirildi. Ayrıca bir önceki yılın aynı ayına göre malzeme endeksinin yüzde 1,78 düştüğü, işçilik endeksinin ise yüzde 24,93 arttığı ifade edildi.
Bina dışı yapılar için inşaat maliyet endeksinin, bir önceki aya göre yüzde 0,08, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,73 düştüğü belirtildi. Bir önceki aya göre malzeme endeksinin yüzde 0,25 arttığı, işçilik endeksinin yüzde 0,84 düştüğü  ve bir önceki yılın aynı ayına göre ise malzeme endeksinin yüzde 8,44 düştüğü, işçilik endeksinin yüzde 23,55 arttığı açıklandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER