İstif makineleri sektörü Adana’da buluştu

İstif makineleri sektörü Adana’da buluştu

İstif Makineleri Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) sektör buluşmaları kapsamında üyeleri ile Adana’da bir araya geldi. İSDER Yönetim Kurulu Başkanı Ender Akbaytogan’ın önderliğinde, İSDER üyesi Ceytech Makine üretim tesislerinde düzenlenen genişletilmiş yönetim kurulu toplantısında sektörün değerlendirilmesi yapıldı.

“İSTİF MAKİNELERİNDE AVRUPA NORMLARINDA ÜRETİM YAPIYORUZ”

Türkiye’nin, istif makinelerinde Avrupa normlarına uygun üretim yaptığını söyleyen Akbaytogan, “Kurulduğumuz günden beri Dernek olarak hem üreticilerimizi hem de ithalatçılarımızı koruyoruz. İhracat potansiyeli olan hedef ülkeleri tespit edip, üyelerimize yol göstermeye çalışıyoruz. 2018 yılında yaşanan kur dalgalanmasından önce ülkemizde yılda 14-15 bin istif makinesi satılırken şimdi 6 bin 500’lere kadar düştü. Pazarda ciddi bir daralma yaşanıyor ancak firmalarımız 6 kıtada satışlarını sürdürüyor. Ceytech Makine’de özelikle Avrupa pazarında ön plana çıkan, 60 ülkeye ihracat yapan, CeyTrade, Ceytech Ataşman, Ceylift Forklift, CeyTreyler ve CeyKomponent markaları ile hem Adana’nın hem Türkiye’nin yüz akı” dedi.

“SERİ ÜRETİM YAPAN TEK YERLİ FİRMAYIZ”

İSDER Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısına ev sahipliği yapan Ceylan Grup bünyesinde bulunan Ceytech Makine’nin Genel Müdürü Nazmi Kulakoğlu, “Ceytech’de yılda 10 bin ton sac işliyoruz. Yılda 600 forklift, 600 de treyler üretim kapasitesine sahibiz. Ceytech Makine olarak Adana’dan 60 ülkeye ihracat yapıyoruz. Kuzey Amerika’dan Avustralya’ya kadar geniş müşteri ağına sahibiz. Tasarım aşamasından makinayı nihai noktaya getirene kadar tüm aşamaları kendi bünyesinde yapabilecek altyapıya ve geniş bir makina parkına sahip bir firmayız. Yerli ortaklarımızla beraber tasarımından üretimine kadar her aşamasını kendi ekibimiz ile ürünlerimizi yapıyoruz. AR-GE’ye ciddi zaman ayırıyoruz. 15 bine yakın ürün projemiz var. Yılda 9 bin projemizi hayata geçiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda proje sayısını aza indirerek daha çok adetli üretim yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Şu anda 41 üyesi ile faaliyetlerini sürdüren İSDER, Türkiye’de sektörün yüzde 80’ini temsil ediyor. Son teknolojileri ve dünyanın yakından takip ettiği gelişmeleri ürettiği ürünlerde uygulayan İSDER üyeleri Türk istif makinaları sektörünün rekabetçi piyasada aktif olarak rol almasını sağlamaktadır.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER