ÇMO ve ŞPO’dan Akay’a ziyaret

ÇMO ve ŞPO’dan Akay’a ziyaret

TMMOB’a bağlı Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube Başkanı Kenan Doğan ile Şehir Plancıları Odası (ŞPO) Adana Şube Başkanı Onur Kafalı, Seyhan Belediye Başkanı Akif kemal Akay’a nezaket ziyaretinde bulundu. 

Ayrı ayrı geçekleşen ziyaretlerde ÇMO Şube Başkanı Doğan ile ŞPO Şube Başkanı Kafalı, Şehircilik ve Çevre konularında görüş alış verişinde bulundular. İlk olarak ziyaret gerçekleştiren Şehir Plancıları Odası Adana Şube Başkanı Onur Kafalı, Başkan Akay’a yeni seçilen yönetim Kurulu üyelerini tanıttı.
“YENİ PLANLAMA SÜRECİ”Nİ ANLATTILAR
20 Şubatta resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren imar kanunundaki değişiklikler ile ilgili yeni planlama sürecinin kaçınılmaz olduğu belirten Kafalı, Bu surecin Adana’daki imar planlarının düzeltilmesi için fırsat yaratacağı belirtti. Kafalı, Bu fırsatın yerel yönetimler ile işbirliği içinde odanın olumlu yönde değerlendirebileceğini kaydetti. 
ÇEVRE SORUNLARI İÇİN İŞBİRLİĞİ VURGUSU
İkinci ziyareti gerçekleştiren Çevre Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Kenan Doğan da yönetim kurulu üyelerini tanıttıktan sonra Başkan Akay’a Çevre konusunda teknik bilgiler aktardı. Doğan, çevre konusunda görüş alış – verişinde bulundukları ziyarette Belediye ile çevresel sorunlarının aşılması konusunda işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Doğan “Bilimin ışığında, mesleki tecrübelerimizle çevre sorunlarının aşılması konusunda her zaman göreve hazırız” mesajı verdi.
“PLANLI BİR ŞEHİR HEPİMİZİN DİLEĞİDİR”
TMMOB’a bağlı Şehir Plancıları ve Çevre Mühendisleri Odalarının Başkan ve yöneticilerinin ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Akay “Planlı bir şehir ve yaşanabilir bir çevrede bulunmak hepimizin dileğidir. Bu amaçla başta TMMOB’a bağlı odaların Başkan ve yöneticileri olmak üzere Demokratik kitle örgütleri, Sivil Toplum Kuruluşları, sendikalar, Kamu kurumları kısaca kette yaşayan tüm kesimlerle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER