Gençler geleceğe umutla bakacak

Gençler geleceğe umutla bakacak

Eti ile Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG)’nın başlattığı, “Sen Gençsin, Güç Sensin” sosyal sorumluluk projesi hayata geçti. Proje kapsamında 12 şehirde bilim, kültür-sanat, spor ve sosyal sorumluluk kategorilerinde büyük hayalleri olan ve bunlara erişmek için çalışan 15 ile 25 yaş arası 16 gence burs ve mentörlük desteği verilecek.

Çukurova Toplum Gönüllüleri Topluluğu (ÇUTOG) adına Gazette’yi ziyaret eden Ezgi Özer, “Eti ve TOG’un gerçekleştirdiği bu proje, gençlerin geleceğe umutla bakmasını sağlayacak” dedi.
BURS VE MENTÖRLÜK DESTEĞİ
Yazar Tuluhan Tekelioğlu’nun ‘Güç Sensin’ belgeselinden ilham alındığını belirten Özer, “Bu projeyle birlikte 15-25 yaş arası bilim, kültür-sanat, spor ve sosyal sorumluluk projeleriyle ilgilenen, bir hedefi olan veya bir şeyleri başarmış olan, başarırken bazı zorluklarla karşılaşmış ve bunu daha da geliştirmek isteyen gençlere ulaşmayı hedefliyoruz. Her alandan 4’er tane genç seçilecek. Bu seçim sırasında Eti ve TOG’un kendisi bir denetim kurulu oluşturacak ve seçilen öğrencilere burs ve mentörlük desteği sağlanacak. Bizim buradaki amacımız da; ‘Bu gençlere nasıl ulaşacağız?’, ‘Nerelerle görüşebiliriz?’, ‘Neler yapabiliriz?’ gibi konulara odaklanmış durumdayız” diye konuştu.“HİKÂYESİ OLAN BİZE ULAŞABİLİR”
Özer, “ÇUTOG olarak biz, gençlere ulaşmak istiyoruz. Birkaç tane genç arkadaşımızı da bulduk. Bunlardan biri, 15 yaşında boksla ilgilenen bir kadın arkadaşımız. Onun dışında resimle ilgilenen, Mimar Sinan’ı kazanmış fakat maddi yetersizlikten dolayı gidememiş bir arkadaşımız var. Satrançla ilgilenen bir arkadaşımız var. İlerleyen süreçte de daha fazla genç arkadaşımıza ulaşmayı planlıyoruz. Ulaşmak istediğimiz arkadaşlarımızın illa bir şeyi başarmış olması gerekmiyor. Çünkü her şeyin dışında bu arkadaşlarımız bize ilham verecekler. O yüzden genç arkadaşlarımız, kendilerinin bir hikâyesi olduğuna inanıyorsa bize ulaşabilir” ifadelerini kullandı.
Özer ayrıca Adana, Çanakkale, Manisa, Kütahya, Sivas, Şanlıurfa, Kırklareli, Batman, Ankara, Tunceli, Muğla, İstanbul’da yaşayan gençlerin, kendilerine ÇUTOG’un sosyal medya hesaplarından ulaşabileceğini belirtti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER