Boyvadaoğlu, “Önceliğimiz güveni sağlamak”

Boyvadaoğlu, “Önceliğimiz güveni sağlamak”

Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi İnci Gül ve Gazette Gazetesi Köşe Yazarı Barış Sanıgök, Adana İYİ Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Gazetemize konuşan Boyvadaoğlu, “Kötü zamanlardan geçiyoruz. Bizler yanlış olan politikaları düzeltmek için, güzel bir Türkiye için buradayız. Sayın Akşener’i de Allahın izniyle Cumhurbaşkanı yapacağız. Buna canı gönülden inanıyorum” diyerek bunun için de en başta güveni sağlayacaklarına vurgu yaptı. 

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz, Göktürk Boyvadaoğlu kimdir?
1965 Adana doğumluyum. Evli, 2 çocuk babasıyım. Ticaret ve çiftçilikle uğraşıyorum. İhitilal öncesi ve sonrası Milliyetçi Hareket Partisi’ne uzun yıllar emek vermiş bir aileden geliyorum. İhtilalden sonra biraz uzaklaştık ama gönlümüzde hep siyaset vardı.  İYİ Parti kurulurken de bize davet geldi ve davete icabet ettik. Ülkenin geleceği için bir şeyler yapmak istedim. Sayın Meral Akşener’i de önceden tanıyordum zaten kendisini, duruşunu, kalitesini de bildiğim için bu partide görev almak onur verici bir durum.
Sayın Akşener ile yolunuz nasıl kesişti?
Parti kurulurken bazı kurucu üyeler istendi. Biz de bu vesileyle elimizi taşın altına koymaya karar verdik. Vatan, millet dedik ve işe koyulduk. İl başkanlığına kadar geldim. Hedefimiz Sayın Akşener’i Cumhurbaşkanlığına taşımak. Bunun için elimden gelenin fazlasını yapmaya hazırım. Tüm teşkilat olarak da buna hazırız. Çok kısa zamanda bu denli oy almış olmamız boşuna değildi. Kendimizi iyi ifade ettiğimizi düşünüyoruz. İlk seçimde de allahın izniyle Sayın Akşener’i cumhurbaşkanı yapacağız. Adana’da 12,33 oy aldık. Hükümeti arkasına almış bir parti, belediyeyi arkasına almış diğer bir partiye rağmen iki tane milletvekilimizi aslanlar gibi Ankara’ya taşıdık. Bunu 7-8 aylık bir partiyken yaptık. Çok zorluklar, imkansızlıklar yaşadık. Bu parti çok mücadeleler sonucunda partimize, başkanımız olan Sayın Akşener’e inancımızla bu duruma geldik. Sayın Akşener bizim güneşimiz. 
İttifak neticesinde Sayın Karalar Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Sizler Başkan Karalar’ın yapacağı hizmetlerin takipçisi olacak mısınız?  
Grup toplantısını bizim il başkanlığımızda yaptık örneğin. Bu da bizim birlikte uyum içerisinde çalıştığımızın göstergesi. Bu 50+1’lik sistemde ayrı çalışmanın imkanı yok zaten. Son zamanlarda 40+1’lik lafları dönmeye başladı bildiğiniz üzere. Bana öyle geliyor ki bizim tepkimizi merak ettiler. Bizim vatandaşımız zekidir. Kimse vatandaşımızın zekasını sınanmasın yani. Ben Adana aşığı bir insanım. Adana için her şeye varım. Adana, hak ettiği yerde değil. Bunun için elimizden ne geliyorsa hep birlikte yapmak zorundayız. Genel başkanımızın da dediği gibi “iyi hizmet etmeye mahkumlar.” Ben de aynı fikirdeyim. Sayın Karlar’da iyi hizmet edecek. Ama bunun için başkanımızın önünü açmaları gerekiyor. Bu bir belediyecilik sonuçta. Bırakalım da Adanalı hak ettiği hizmeti alsın. Diğer partilerin meclis üyeleri için söylüyorum bunu. Fiyat artışları var ama enflasyon yüzde 14-15’lerde maalesef. Ülke kötü yönetiliyor iyi durumda değiliz ülkece. Kale olarak gördükleri yerleri kaybetti şuan Ak Parti. Ülkenin artık iyi yönetilmediğinin farkında demek ki halk. Adana’yı biz kazandık vatandaşa en iyi hizmeti vermeye ve bunun için Sayın Karalar’ın ne yaptığını gözlemleyeceğiz. Bu müfettiş gibi bir denetleme olmayacak tabii.
İyi Parti’nin üye sayısında artış oldu mu?
Evet bayağı artış oldu. Mesela Lezzet Festivali’nde vatandaş yanımıza geldi ve İyi Parti’yi sevdiklerini söylediler. Ben de onlara ne kadar sevdiklerini sordum onlar da çok sevdiklerini dile getirdiler. Ben de bu denli sevilen bir partinin üyesi olmalarını ifade ettim. O gün 25 kişiyi üye yaptık mesela. Ve çoğu kadındı. Böyle böyle çoğalıyoruz yani. Biz en son kurulan bir parti olduğumuz için daha çok çalışmayız. Çalışıyoruz da. Hep beraber kenetlenmiş vaziyetteyiz. Partimizi layık olduğu yere taşıyacağız ve Sayın Akşener’i cumhurbaşkanı yapacağız. Buna canı gönülden inanıyorum. 
Bunun için çalışmalara başladınız mı? Başladıysanız da nasıl bir strateji uyguluyorsunuz?
Seçimin ertesi günü çalışmalara başladık biz. Mesela geçtiğimiz günlerde Sarıçam’da bir toplantı yaptık. Fazlasıyla katılım oldu ve salona sığamadık. Bu da kısa zamanda gösterdiğimiz faaliyetlerin olumlu sonuçlar doğurduğunun kanıtıdır. Çalışmak zorundayız.  Yapıyoruz, yapacağız da. Bozulan tarım politikasını düzelteceğiz.  İşsizlik gün geçtikçe artıyor buna bir an önce el atacağız ve beyin göçünü de engelleyeceğiz. Bunu yapamayan bir devlet, yerini yapabilecek birilerine bırakmalı artık. 
Sayın Akşener cumhurbaşkanı seçilirse nasıl bir Türkiye vatandaşı bekliyor olacak?
Mesela güvenilmezliğini ispatlamış birine bir daha hiçbir konuda güvenmezsiniz. Bizler için güven çok önemli. O güveni kazanmaya çalışıyoruz kazanacağız da. Ülkemizde adalete güven kalmadı, hukuk alanında bir boşluk söz konusu, komşu ülkelerle ilişkilerimiz ortada. Eğitimden, dış ülkelerdeki politikalara kadar her şey yanlış. Bu politikaları düzelteceğiz. Bunun için de en başta güveni sağlayacağız. Bizim dönemimizde her şey düzelecek. Bizler çocuklarımız için bu partideyiz. 
Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir Sayın Boyvadaoğlu?
Kötü zamanlardan geçiyoruz. İşsizlikten, zamlara; yanlış politikalardan memura yapılan hiç değerindeki zamma kadar her şey kötü bir durumda. Bizler bunları düzeltmek için, güzel bir Türkiye için buradayız. Sayın Akşener’i de Allahın izniyle Cumhurbaşkanı yaptıktan sonra tek tek her şey düzelecek. 
 
 
 
 
 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER