İşin sırrı; Hoşgörü ve sabır

İşin sırrı; Hoşgörü ve sabır

Adana’nın başarılı rock gruplarından Aktör’ün genç ve başarılı davulcusu Okan Akkuzu, Gazette’ye konuştu. Müzik hayatına dair bilgiler veren Akkuzu, “İşin sırrı hoşgörü ve sabır” dedi.Merhaba hocam,


Son yıllarda gençler müzikle daha fazla ilgilenmeye başladı bunda elbette sosyal medyanın, bilgiye ulaşmadaki kolaylığın ve global dünyanın etkisi büyük, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?


Doğrudur artık her şeye istediğimiz rahatlıkta ulaşabiliyoruz. Sosyal medya bunun en önemli tetikleyicisi. Sonuç olarak müziğimizin herkese ulaşması artık çok daha kolay. Aradaki bir çok yapımcı menajer ve medya kuruluşlarını ortadan kaldırıyor. Mesajı doğrudan dinleyicilerimiz ile paylaşabiliyoruz.


Siz baterinin hem öğreten hem de müzik yaparak hayatını kazanan tarafındasınız, birini seçme şansınız olsa hangisini seçerdiniz?


Eğitim almak çok önemli bir şey fakat sahneye çıkmak, müziği yaşamak her zaman daha keyiflidir.


Öğretmenlik öyle bir şey ki iyi bir öğretmen hayatı boyunca aynı zamanda da iyi bir öğrencidir. Siz öğretmenlik hayatınızda öğrencilerinizden neler öğrendiniz?


Hoşgörü ve sabır.
Şöyle bir klişe vardır; "Müziğe 3 yaşında başladım, 5 yaşında başladım." Sizin müzik yolculuğunuz nasıl başladı ve kendinizi gelecekte nerede görüyorsunuz?


Ben çok küçük yaşlarımda ailem ile katıldığım bir etkinlikte kırmızı bir bateri seti gördüm ve o an çok büyülendim. Gerçekten dokunmam gereken ve çalmam gereken aletin davul olduğuna karar verdim.


Müziğin tam kalbinde bir müzisyen olarak Adana gibi sanatta da çok bereketli bir şehirde yaşamayı tercih etmeniz tesadüf mü?


Hayır, tesadüf değil. Artık herkes istediği yerde istediği şekilde üretim yapabiliyor. Adana birçok zamandır süregelen sanat üretimini son zamanlarda yeniden canlandırdı. Olacak şeyler hepimize ilham verici.


Adanalı bir müzisyen olarak özellikle birçok gençlik festivalinde çaldınız, eminim öğrencileriniz sizi örnek almıştır,  bu işe gönül veren herkes bunu yapabilir mi?


Eğer gerçekten istiyorsa ve bunun için çalışıyorsa elbette yapabilir vazgeçmemelidir.


Daha önce sizin Single çalışmanızı dinledik, yeni projeler var mı?


Şu anda çalıştığım kendi grubumla Aktör ve İsmet Tümer Projesi ile yeni şeyler üretiyoruz. Tamamladığımızda elbette paylaşacağız.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER