Büyükşehir Meclisinde ‘gazete’ tartışması

Büyükşehir Meclisinde ‘gazete’ tartışması

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayının son birleşiminde geçen hafta cuma günü camiden çıkan vatandaşlara belediye personeli tarafından ücretsiz gazete dağıtıldığı iddiası sert tartışmalara neden oldu.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Bayar, katipler Cemal Demirdağ ve Sevil Can tarafından açıldı. Gündem dışı söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Başkan Zeydan Karalar'ın son katıldığı meclis oturumunda AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan'ın 7 Şubat 2020 Cuma günü, Cuma namazı çıkışında belediye personeli tarafından vatandaşlara ücretsiz gazete dağıtıldığına dair sorduğu sorulara Başkan Karalar'ın cevap vermediğini ve sessiz kalmayı tercih ettiğini belirterek, bu konudaki sorularını yazılı olarak cevaplaması için Bayar'a önerge sundu.

CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan ise konuyu araştırdıklarını, zabıta personeli tarafından herhangi bir gazete dağıtılmadığını ancak başka birilerinin bu gazeteyi dağıtmış olabileceğini ifade etti.

“SUNUM YAPACAKTIR”

İYİ Parti Grup Başkanvekili Recai Mercimek ise, “Hizmeti tasvip edip etmemek sizin ilgilendiren bir konu ama bilgisiz, beceriksiz belediye başkanı tanımlamasını yapamazsınız. Kimsenin hakkı da değildir. 650 binin üzerinde oy almış bir belediye başkanına hiç kimse bilgisizlik ve beceriksizlikle suçlayamaz. Burada bir seneyi dolduracağız geçmişte Adana’yı 5 sene idare eden bir başkanımız var. Hüseyin Sözlü’ye meclisten bir tane hakaret içerikli söz çıkmadı. Hizmeti beğenirsiniz beğenmezsiniz bir yılını doldurduktan sonra belediye başkanımız bir sene içerisinde neler yaptı, borçlar ne kadar hepsini içeren bir sunum yapacaktır. Bir tane gazete yayınlanmış bir gazetenin yayınlanmasının maliyeti nedir? Bu mecliste FETÖ konuşmak olur iş değil. FETÖ’yü Türkiye Büyük Millet Meclisinde konuşurlar. Fetönün siyasi ayağının araştırılmasında Millet İttifakı olarak 4 defa önerge sunulmuştur fakat kimler tarafından önergenin reddedildiğini herkes biliyor” dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER