Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans ile Gençleşin… - GÖNÜL MENEKŞE

8 Kasım 2019 Cuma 00:15

Radyofrekans çok uzun yıllardır gerek estetik alanında gerekse diğer alanlarda güvenilir olarak kullanılan bir yöntemdir. Yıllar içerisinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha önceden de cilt gençleştirmek, izleri düzeltmek ve deriyi sıkılaştırmak amacıyla kullanılan bu radyofrekans yöntemi çeşitli gelişmeler göstermiştir.

FRAKSİYONEL RADYOFREKANS NEDİR?

Fraksiyonel uygulama genelde lazer yöntemlerinde kullanılan bir teknolojidir. Yani atış yapılırken derinin zarar görmemesi için güç küçük noktasal alanlara bölünür, dolayısıyla cildin zarar görmesi ve etkilenmesi en aza indirilmiş olur. Yani bir lazer atışında cilt soyulabilecekken fraksiyonel lazer atışında cilt genel olarak korunur ve soyulmaz. İşte fraksiyonel radyofrekansda aynı mantıkla çalışır. Enerjiyi bir bütün olarak değil küçük noktalardan ve yollardan cilt altına iletir.

Altın iğneler sayesinde atış direk olarak dermise yani cilt altı dokulara yapılır. Bu sayede derinin üzerinde gereksiz bir enerji kaybı olmadığı gibi deride oluşabilecek yan etkiler ortadan kaldırılmış olur. Altın iğne tedavisinde radyofrekans enerjisi direk olarak altın iğnelerdeki iletkenlik sayesinde hedeflenen alana verilir.

ALTIN İĞNELİ RADYOFREKANS UYGULAMASI

Radyofrekans cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeyel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

İNFİNİ ALTIN İĞNE RADYO FREKANS HANGİ AMAÇLA KULLANILIR?

*Cilt Gençleştirme ve Kırışıklık Tedavisi

Altın iğneli radyofrekans uygulaması özellikle yüzde, alın, kaş arası, göz çevresi, dudak üstü, yanakdaki kırışıklıkları tedavi etmekde oldukça sık kullanılmaktadır. Yine radyo frekansın yüzde gerginliğe yol açan ve sarkmayı toparlayıcı bir etkiside bulunmkatadır.

*Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama

 altın iğne yöntemi, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmede ve sarkmaları düzeltmede oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

*İz Tedavisinde

Özellikle izlerin direk olarak içine yapıldıkları için oldukça etkili olmakta ve izleri daha iyi daha kabul edilebilir bir hale getirmektedir.

*Sivilce İzi Tedavisinde

Altın iğneli radyofrekans yönteminin en sık kullanıldığı alanlardan bir tanesi yüzdeki sivilce izlerinin tedavisidir. Bu izlerin çapları küçülür, derinlikleri azalır, derin olan sivilce izleri hafifler hafif olanlar geçer, gözenekler daralır, cilt daha canlı berrak bir hale gelir. Bu amaçlı fraksiyonel CO2 lazerle kombine edilerek kullanmak tedavinin verimliliğini arttırmaktadır.

*Çatlak Tedavisinde

Çatlaklarda bir çeşit iz olduğu için deri ve deri altı yırtıklarının tedavisinde fraksiyonel radyofrekans oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Çatlakların tamamen yok olması mümkün değildir, ancak daha iyi hale getirilebilir, rengi düzelir, çatlakların çapları daralır, der, daha pürüzsüz bir hale gelerek çatlakların görünürlülüğü azaltılır.

Altın iğne radyofrekans tedavisi çatlaklarda 3-4 hafta aralıklarla en az 3 seans yapılmaktadır. Çatlak tedavisi arzu edilirse fraksiyonel karbondioksit lazerlede kombine edilmektedir.

*Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde

Özellikle kilo alıp vermeden kaynaklanan deri sarkma ve gevşekliğinin tedavisinde İnfini altın iğne RF başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama kolların iç yüzeylerine, bacak içlerine yapılabilmektedir. Uygulama son derece konforlu bir şekilde yapılmaktadır. 1 ay aralıklarla 3 seans yapılması gerekmektedir. Ortalama kol ve bacak bölgesinde 1 ay sonra derinizin gerginleştiğini ve sarkmanızın azaldığını göreceksiniz. Bu sayede deri altı ve derideki gevşeklik ve sarkma ameliyatsız olarak asgariye inecektir. Zaten ameliyat olmadan radyofrekans haricinde bu bölgelerde deri sıkılaştırmasını başarıyla yapabilen başka bir tedavi bulunmamaktadır.

*Gözenek Sıkılaştırma

*Aktif Akne Tedavisi

*Hiper Hidrozis Aşırı Terleme Tedavisi

Altın İğne Radyofrekans tedavisinin kullanıldığı bir diğer alan, koltuk altı aşırı terlemesi tedavisidir. Bu uygulamada radyofrekans ter bezlerini kalıcı olarak tahrip eder ve bu bölgeden ter salınımını durdurur. Uygulamada ter bezleri kalıcı olarak azaldığından sonuçlar kalıcı olmaktadır. 

Uygulama koltuk altı bölgesine krem ile uyuşturularak yapılmaktadır. Tedavi sonrasında 1 gün süren bir kızarıklık meydana gelir. Uygulama sonrasında tamamen normal hayatınıza devam edebilirsiniz.  

Terleme tedavisi 3-4 hafta aralıklarla 3 seans yapılmaktadır. Bunun sonucunda terlemede belirgin ve kalıcı bir azalma mümkün olmaktadır.

ALTIN İĞNELİ FRAKSİYONEL RADYOFREKANS KAÇ SEANS UYGULANMAKTADIR?

Tedavi seansları 15 gün aralıklarla ortalama 3 seans olacak şekilde yapılmaktadır. Cilt problemine göre daha fazla uygulama yapılabilir. Bunun için doktorunuza muayene olmanız gerekmektedir.

Uygulama öncesi lokal anestezik krem uygulanır ve bu sayede ağrı hissedilmez. Gerek görülürse lokal anestezi de uygulanabilir.

Sonuçları ilk seans sonrasında farkedersiniz, sonraki seanslarda etkinlik dahada belirgin hale gelecektir.

ALTIN İĞNE UYGULAMASI SONRASINDA NELER YAŞANIR?

Altın iğne RF uygulamasının en büyük özelliği fraksiyonel lazerde yaşanan kızarıklık, pullanma ve soyulmanın olmamasıdır. Hastada 3-5 saat kadar hafif bir pembelik oluşacak, pembelik bu sürenin sonunda tamamen normale dönülecektir. Dolayısıyla hastanın günlük yaşantısında bir kısıtlama yapmayan bir tedavi çeşididir. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir ödem olur, buda kısa sürede geçecektir.

ALTIN İĞNENİN EN BÜYÜK AVANTAJI NEDİR?

Bu tedavinin lazer tedavisine en önemli avantajı yazın yapılabilmesi, kızarıklık, soyma, yan etki yaratmamasıdır. Dolayısıyla yaz döneminde tedaviye ara vermeye gerek kalmaz. Diğer tedavilerle de kombine edilebilmektedir.

İNFİNİ ALTIN İĞNENİN DİĞER FRAKSİYONEL RADYOFREKANSLARDAN FARKI NEDİR?

İnfini 2 ayrı fraksiyonel rf teknolojisini içermektedir

Uygulamaya göre tedavi derinliğini (0-3 / 5 mm arasında) ayarlayabilme olanağı bulunmaktadır

Özel iğneleme yöntemi sayesinde daha az ağrı ve noktasal kanama oluşur

İsteğe göre 49-69 mikro iğne içermesi

Ayarlanabilir msn özelliği(10msn-1sn) 50 watt yüksek güç ile oldukça yüksek bir etkinliğe sahiptir

DALGALI İĞNELEME (FLOW NEEDLİNG) TEKNOLOJİSİ

 Diğer sistemlerden farklı olarak, tüm mikro iğneler aynı anda deri içine girmediği için, hasta mikro iğneleme işlemi sırasında ağrı hissetmez. İğnelerin yumuşak hareketi, alın gibi kemikli alanlarda, cildin ince derili alanlarında güçlü darbe etkisini azaltır. Yine dalgalı iğneleme teknolojisi mikro iğne insersiyonunun daha zarif bir şekilde uygulanmasına olanak sağlayarak cildin doğal bir şekilde gerilmesini sağlar.

Bu muhteşem uygulamayı yaptırmak ve cildinizdeki sizi rahatsız eden tüm cilt sorunlarınızdan kurtulmak için GÖNÜL ESTETİK merkezine bekliyoruz.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI