Herşey Çok Güzel Olacak... - HALİL ÜLKER

20 Haziran 2019 Perşembe 09:09

Prusya Kralı Büyük Friedrich, Potsdam Ormanları’nda gezinirken bir değirmenin bulunduğu tepenin yanında durur ve değirmeni satın alarak yerine muhteşem bir saray yaptırmak ister.
Değirmenin sahibi bulunur ve arazinin değirmenle birlikte satın alınmak istendiği söylenir. Ama değirmenci teklifi kabul etmez. 
Değirmenci kralın huzuruna çıkarılır. 
Kral, değirmenciye “Arazine saray yaptırmak istiyorum” der ve değerinden kat be kat fazla paralar önerir. 
Fakat değirmenci satışa razı olmaz. 
Kral sinirlenir ve “Sen benim Prusya Kralı Friedrich olduğumu bilmiyor musun yoksa?” diye sert çıkar.
Değirmenci “Biliyorum… Biliyorum... Senin de kral olduğunu biliyorum… Ama ben de bu değirmenin ve arazinin sahibi Sans-Souci’yim” yanıtını verir.
Kral “Madem benim kim olduğumu biliyorsun, o halde zorla alabileceğimi de biliyor olmalısın… Bakalım o zaman ne yapacaksın? Benim binlerce askerim var… Senin kimin var?” der.
Değirmenci tarihe geçecek şu sözü söyler:
“Berlin’de hakimler var… Ben de onlara güveniyorum.”
Kral bu cevap üzerine şu ünlü sözü söyler: 
“Hiçbir güç, hiçbir iktidar, kral dahi olsa adaletten üstün değildir.”
Kral İkinci Friedrich bu yel değirmeninin Prusya Krallığı devam ettikçe korunmasını ister ve onun daha altında olan tepeye sarayını diker ve adını da “Sans-Souci Sarayı” koyar.                    
' Adalet ağır aksakta olsa gideceği yere ulaşır. ' 
Sn. Ekrem İMAMOĞLU seçilmiş ve kazanmış İstanbul Belediye Başkanı’dır.  Bunun aksini kimse inkar edemez. Ne oldu da 17 yıllık iktidar partisi bir kalemde yıkıldı?  AK Parti ve kurmayları, güç zehirlenmesi yaşarken ve Sn. Cumhurbaşkanı’na olmayan ve gerçeği yansıtmayan istatistikleri verirken bunun olacağını çok iyi biliyorlardı. Metal yorgunu bir parti, artı güç zehirlenmesi yaşayan bir iktidar ve söylemleri hep öfke sevgisizlik olan bir parti, hoşgörü sevgi ve saygı karışında kâğıttan bir kaplana dönüştü. Türk halkının özlediği eski saygı siyasetinin dışa vurumu İBB seçimidir. Türk halkının en büyük ve en belirgin karakteristik özelligi ve genlerinde gizli olan ve bunu en iyi bilen Sn. Cumhurbaşkanı neden altında kalacağı bir mağduriyet yarattı?  Türk halkının, kendi mağduriyeti yüzünden kendisini baştacı yaptığını, yetki verdigini bilmiyor muydu? Gelişmenin yolu, öz eleştiriden geçer cihetini neden hiçe saydı?  Kanunları bir örümcek ağı gibi düşünüp; küçük sineklerin takılıp, büyük sineklerin delip geçtiği olgusuna ve realitesinin beyinlere kazınmasına neden izin verdi?  Kanunsuz emir yapılmaz, er ya da geç kanunsuz emir yapanlar adalet önünde yargılanırlar ve hesap verirler. 
Sn. Ekrem İMAMOĞLU Türk halkının evladı, aile babası sevgi ve saygı dilini şiar edinmiş ve yaşam felsefesi haline getirmiş bir siyasetçidir. Türk halkının her zaman her tarihte mazlumun yanında olduğunu herkes bilir. Baskılar, yıldırmalar, yıpratmalar, düşünceye gem vurma, tarih boyunca olmuştur.  İktidarlar kendi gibi düşünmeyenleri yok saymış, ötekileştirmiş ve cezalandırmışlardır ve tarih sayfasında kötü ve zalim sıfatıyla yerlerini almışlardır. 23 Haziran Seçimleri bir belediye seçimi degildir... 
23 Haziran halkın iradesini yok sayan otoriteye, demokrasiyle sandıkla başkaldırıdır... 23 Haziran;  yeniden cumhuriyet, yeniden demokrasi, yeniden kul olmaktan birey olmaya başlangıçtır. 23 Haziran; yeniden sevgi ve saygı dilidir. 23 Haziran; tüm Türkiye’yi kucaklamaktır. 23 Haziran; Türkiye demektir. Empati yapalım; tüm devlet olanaklarını kullanan bir parti ve kısıtlı imkânlarla halkına kendini anlatmaya çalışan bir lider... 
Kararı yüce Türk Milleti, Türk Milleti adına verecektir. Bu yüce millet ki 7000 yıllık tarihi olan Zulkarneyn Soyu’ndan gelen Ketura Anamız’ın soyudur ve en olmadık zamanlarda Mustafa Kemaller çıkaran bir millettir. Günümüzün Dadaloğlu'su Sn. Ekrem İMAMOĞLU’ dur. Tanrı Sn. Ekrem İMAMOĞLU’ nu ve Türk Mileti’ni korusun ve yüceltsin. Unutulmasın ki Türkiye Cumhuriyeti İlelebet payidar kalacaktır...
Ya devlet başa ya kuzgun leşe... Kalın sağlıcakla...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI