Kürt Analarımız - HALİL ÜLKER

7 Eylül 2019 Cumartesi 00:06

Oğlu, “Anne ben bir kızı seviyorum, onsuz yaşayamam” dedi.

Annesi, “Oğlum yaşa, dolu dolu yaşa. Neden öleceksin?” dedi.

Gözleri buğulandı ve oğluna uzun uzun şefkatle baktı…

Gel zaman git zaman oğlunun sevdiği kız kendisine, “Artık seninle birlikte olamam, ya bana annenin kalbini söküp getirirsin ya da senden ayrılırım” dedi.

Oğlan ağladı…

Nasıl olurdu biricik annesinin kalbini söküp çıkarırdı…

Annesi oğlunun durgunluğunu anladı, “Oğlum ne oldu, neden bu kadar durgunsun?” dedi; “Anne sana bir şey söyleyeceğim. Sevdiğim kız bana, “Annenin kalbini sök getir, seni öyle kabul ederim dedi” dedi.

Anne, “Oğlum sen mutlu olacaksan, al kalbimi” dedi.

Annesinin kalbini çıkartıp koşa koşa sevdiği kıza giderken ayağı takıldı. Düştü, canı yandı.

Elindeki kalp dile geldi konuştu, “Oğlum, canın yandı mı yavrum?”

Anneler kutsal varlıklardır, küçük tanrılardır…

Hacire anamız…

Fevziye anamız…

Ayşegül anamız…

Diyarbakır’da evlatlarını terörün elinden kurtarmak için HDP binasının önünde oturma eylemi yapıyor, korkusuzca, cesurca birer ana yüreği olarak, “Evlatlarımızı verin” diyorlar.

Seçilmiş HDP milletvekillerinin çocukları en güzel hayat ve imkânları kullanırken, gariban Kürt analarımızın çocukları dağlarda ölüp gidecekler.

Sivil Toplum Kuruluşları neredesiniz?

Milli bir direniş, milli bir refleks sergileyen milletin öz evlatları Kürt analarımızı niye kimse duymuyor? Neredesiniz kulakları sağır, gözleri kör olmuş sivil toplum kuruluşları? Bu hareket tam zamanında ve yerinde yapılan bir milli uyanıştır, devlete dönüştür.

Yıllardır Güneydoğu, Doğu Anadolu’da yaşanan terör belası, birçok ocak söndürmüş, kin ve nefret tohumları ekmiş, toplumları ayrıştırmış, sevgisizlik doğurmuştur. Gelin bu yüce gönüllü analarımızın feryatlarına kulak verelim. Türk milletinin bireyleri Kürt kadınlarımız, Kürt analarımız bu terör belasını bitirecektir. Ben buna inanıyorum. Yeter ki yanlarında olalım. Bu kutlu direnişi yapan tüm Kürt analarımızın ellerinden öpüyorum ve sonuna kadar kendilerini destekliyorum. Kalın sağlıcakla…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI