MAĞDUR - HALİL ÜLKER

25 Temmuz 2019 Perşembe 00:43

PKK terör örgütü, Türk vatandaşlarımızın katilidir... Varlık sebebi insanları katletmek, yok etmek korku endişe ve acizlik yaratmak, devlet otoritesini zayıflatmaktır... Bu sonu gelmez şiddetini  devam  etmekte kararlıdır.

 * 1 Ocak 1991'de Konya'nın Akşehir ilçesinde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi'nde Ülkü Ocakları temsilciliği yapan Fırat ÇAKIROĞLU. PKK tarafından kampüs'ün ortasında şehit edildi Mahkeme kararıyla devlet kayıtlarına girdi. Hâlâ terör şehidi sayılmadı, sayılması için de herhangi bir girişim yapılmadı.

 * Küçükçekmece'de bir İETT otobüsüne molotof kokteyli atılması sonucu yanarak  vefat etti.  'Serap Eser' Mahkeme kayıtlarına girdi. Hâlâ terör şehidi sayılmadı, sayılması için de herhangi bir girişim yapılmadı...  

Ve şehit  çocuklarımız ;

 * Trabzon’un Maçka ilçesinde PKK' lı teröristlerin yerini güvenlik güçlerine gösterirken çıkan çatışmada öldürülen Eren Bülbül,

 *7 Mart 1987'de Nusaybin'de kurşuna dizdikleri 8 kişiden 6'sı çocuktu,

 * 22 Haziran 1992'de Batman'ın Gercüş İlçesi'nde evlerini bastıkları korucuların 8 çocuğunu,

 * 21 Ocak 1994'te Mardin'in Savur ilçesine bağlı Ormancık ve Akyürek köylerine saldıran

teröristler, 11'i çocuk 21 kişiyi,

 * Diyarbakır'da 3 Ocak 2008'de askeri servis aracının geçişi sırasında bir dersane önünde bomba yüklü aracın patlatılması sonucu 6 öğrenciyi,

 * 2008 yılında Güngören'de patlattıkları bombalarla kundaktaki bebekleri,

 * 20 Eylül 2011'de Siirt'te otomobille gelen 4 kızımızı,

 * 6 Ekim 2014'te kurban eti dağıtan çocukları,

 * 13 Ocak 2016'da Diyarbakır'da 2'si bebek 4 çocuğumuzu,

 * 13 Mart 2016'da Ankara'da anne karnındaki 6 aylık yavruyu...

Yazılara ve gazete  sayfalarına  sığmayacak kadar , çocuklarımızı  vatan evlatlarımızı katlettiler... Katletmeye devam ediyorlar.  PKK'nın şehit ettiği çocuklarımızın sayısı yüzlerle ifade ediliyor.

Biz evde oturup televizyonu  izlediğimizde, devletimiz gereğini yapar rahatlığı ve huzuruyla hareket etmekteyiz  . Çünkü Önce Allah, sonra devlet; düsturunu bize büyüklerimiz, atalarımız  böyle öğretti. Maalesef durumun böyle olmadığını... Birçok bürokratik engelin devreye girdiğini görüyoruz... Ölen bizim insanımız, bizim çocuklarımız... Eli kanlı terör örgütü öldürüyor, çekip gidiyor ondan sonra devlet olamazsak, işte o zaman terör örgütü başarılı olur, amacına ulaşır.

Çocuklarımızın;  vatan evlatlarının 'terör şehidi sayılabilmesi ve ailesinin o imkanlardan yararlanabilmesi için yasa teklifi gerekiyor!

 CHP geçtiğimiz günlerde konuyu Meclis'e taşıdı. Bu yasa teklifini kişiselleştirmeden geride kalan vatandaşları düşünerek ortak paydada hareket etmek artık şart oldu. insan bizim insanımız, ailelerin acılarına devlet olarak ortak olmak, imkanları seferber etmek zorundayız.

PKK'nın katlettiği sivil şehitlerimize ‘yasal bir statü’ kazandırılmalı, aileler için devlet nezdinde tüm imkanlar seferber edilmelidir.

Vatanı için canını veren tüm vatan evlatları, tüm hakları almalıdır. Zaten en ulvi varlıklarını, canlarını  hiç çekinmeden  vermişlerdir. Devlet büyüklerimizin iç çekişmeleri bırakıp süratle mağdur vatandaşlarımızın haklarını  el  birliğiyle  çıkarmaları lazımdır.  Eger bunlar yapılmaz  insanlar öldükleri ile kalırsa, devlet sahip çıkmazsa, devlete inanç ve aidiyet duygusu da biter..!Yaklaşan tehlike hepimizi yakar.'  

Saygı ve Sevgilerimle...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI