TOMRİS - HALİL ÜLKER

29 Temmuz 2019 Pazartesi 00:46

Saka Türklerinin kadın hükümdarı Tomris biraz sonra atlarını ölüme sürecek olan savaşçılarının önünde durdu ve yürekleri titreten bir sesle gürledi.

"...Geriye yalnızca bizler kaldık, birçoğu kadınlardan, ama erkeği kadar yiğit kadınlardan oluşan bir halk ve ordu...

Karşımızdakiler acunun en vahşi en acımasız ve en kalabalık ordusu, ancak biliyorum ki gök kubbenin altındaki bir çok ordu, şu dolunayın altında ateş saçan gözlerimizden daha cesur değil ve yine biliyorum ki yeryüzündeki hiçbir ordu, yurdu ve halkı için çarpan ulu yüreklerinizden daha büyük değil..!

Günümü aydınlatan güneş, gecemi aydınlatan ay ve atalarımın ruhları üzerine and olsun ki atımın çiğnediği bu toprak, kanımla kızıla boyansa da kimsenin, hele ki o hain Persler’in esareti altına girmeyeceğim" dedi ve Saka Türk savaşçıları hep bir ağızdan gürledi, "And olsun..."

M.Ö. tarih 15 Aralık 528’i gösterdiğinde bir tarafta 9. 000’i kadın olmak üzere 13. 000 kişilik Saka Türk ordusu, diğer tarafta Büyük Kirus'un 100. 000 kişilik Pers ordusu... Savaş sona erdiğinde 13. 000 kişilik Türk ordusunun dokuz bini ayakta kalmış, buna karşın sayısı yüzbini aşan Pers ordusundan kaçarak canlarını kurtaranların haricinde 70. 000’i aşkın Pers askeri ve komutanları Sirus, can vermiştir.

Türk kadını Tomris, tarihi yeniden şekillendirmiştir. Aradan 2480 küsür sene geçmiştir. 18 Temmuz 1956 tarihinde İzmit'de Gündoğdu’da doğdu. Babasının adı Tahir Ömer, annesinin adı Sıddıka’dır. İstanbul Üniversitesi'nde tarih okudu. Marmara Üniversitesi'nde doktora yaptı. Kocaeli Yıldız Teknik ve Marmara üniversitelerinde ders verdi. Kocaeli Üniversitesi’nde İnkılâp Tarihi Bölüm Başkanlığı yaptı. İçişleri Bakanlığı yaptı. 1996'dan bu yana 2 kez DYP’den üç kez de MHP’den milletvekili seçildi, İngilizce bilmektedir. 

Türkler yine umutsuz bir halde yorgunluk yaşarken, Türkiye'de yeni bir filiz, yeni bir kurtarıcı; Meral AKŞENER tarih sayfasında;  ağır ama emin adımlarla yerini almıştır. Geniş bir çevrede umutların tükendiği anda umut olmuştur...

Peki, ne oldu da yeni bir parti kuruldu, diye panik ve korku havası hâsıl oldu. Benden değilse, benim gibi düşünmüyorsa at iftirayı; herkes aynı fikri savunacak değil ya...

Meral AKŞENER'in işi çok zor...

Şartları bilerek iktidara geliyor...

Ve vatanlarını çok seviyorlar, arkalarında basın ordusu yok, hiç bir kanal bunları almıyor, tek reklam araçları Facebook, Twitter vs... Bu yapılanları devlet hafızası unutmaz, devletin devamlılığı esastır...

Bu devran illaki değişecek...

Meral AKŞENER gelirse;  "Fettullahçılar ve PKK ile işbirliği yapacak, vatanı satacak" teraneleri ortalıkta dolaşıyor, algı operasyonları başladı bile. Bu ülkenin selameti ve ülkenin bekası için Meral AKŞENER bu ülkeye elzemdir, can suyudur.

Bakın Sayın Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasının en büyük mimarı Sayın Meral Akşener’dir. Parti gözetmemiş devleti vatanı milleti için yeniden demokrasi için Cumhur İttifakı’na en büyük darbeyi vurdurmuş Cumhur İttifakı’nı kendine getirtmiştir, çünkü o Asena’dır...

Sevgili Türk halkı lütfen okuyun, iyi değerlendirin, neyin doğru neyin yanlış olduğunu sizler çok iyi biliyorsunuz... Duygularınızla değil sabit delillerle, mantığınızla karar verin...

DELİLLERDEN SUÇLUYA GİDİLİR VE SUÇLU YAKALANIR... Siz de yapılanlara bakın, içinde bulunduğumuz durumu analiz edin ve kararı ona göre verin. Yüce Türk Milleti; Sayın Meral AKŞENER, halkına hizmet için geliyor. Buna ben can-ı gönülden inanıyorum. 'Müzik Tanrı’nın sesidir' derler, en umutsuz anlarda bir müzik bizi hayata yeniden bağlar... İşte o müzik, o umut Meral AKŞENER 'dir.

Saygı ve Sevgilerimle...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI