6 İlde eş zamanlı 'Kafes' Operasyonu; Bayğara çetesi çökertildi

6 İlde eş zamanlı 'Kafes' Operasyonu; Bayğara çetesi çökertildi

İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya X platformunda yaptığı açıklamaya göre 'Kafes Operasyonunda' Bayğara çetesinin çökertildiğini açıkladı

6 İlde eş zamanlı 'Kafes' Operasyonu; Bayğara çetesi çökertildi

İç İşleri Bakanı Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklama;

ADANA MERKEZLİ 6 İLİMİZDE EŞ ZAMANLI OLARAK DÜZENLENEN KAFES OPERASYONU KAPSAMINDA BAYĞARALAR ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ OPERASYONLAR SONUCUNDA 55 ŞÜPHELİ ŞAHIS YAKALANDI Emniyet Genel Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığımız koordinesinde, Adana İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından BAYĞARALAR SUÇ ÖRGÜTÜNE YÖNELİK 6 ilimizde eş zamanlı operasyonda düzenlendi. - Adana ili genelinde 7 ayrı cinayet olayını gerçekleştirdiği, - Anlaşmazlık yaşadığı 13 şahsı silahla yaraladığı, - Alacak verecek konularında sözde mahkeme kurduğu ve maddi menfaat sağladığı, - Korkutma ve haraç alma amaçlı çok sayıda işyerini kurşunladığı, - İş insanlarına ve bunlara ait iş yerlerine zorla el koyduğu, - Uyuşturucu madde ticareti yaptığı, Dolandırıcılık yaptığı tespit edilen ve liderliğini Ramazan Bayğara isimli şahsın yaptığı BAYĞARALAR organize suç örgütüne yönelik, Adana, Mersin, Bursa, Antalya, Osmaniye ve Mardin’de eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlar kapsamında 55 şüpheli şahıs yakalandı. Operasyonlar kapsamında yapılan aramalarda, - 3 adet AK-47 Kalaşnikof marka otomatik silah - 1 adet Mp5 marka otomatik silah, - 1 adet Thomson marka otomatik silah, - 29 adet tabanca ve - 7 adet av tüfeğine el konuldu. Operasyonları düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum.

Bir kez daha belirtmek isterim ki: suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz.

 

Etiketler:
#kafes #operasyonu #bayğara #çetesi

DİĞER HABERLER

Adana
Adana'da deprem
21 Temmuz 2024 Pazar
Adanaspor, Adidas ile anlaştı
Adanaspor, Adidas ile anlaştı
20 Temmuz 2024 Cumartesi