Adana Emniyeti’nden Gasp Saldırısıyla İlgili Açıklama

Adana Emniyeti’den gasp saldırısıyla ilgili açıklama

Adana İl Emniyet Müdürlüğü, Toros Mahallesi'nde yaşanan gasp ve silahlı saldırı olayıyla ilgili tutuklama hakkında resmi sosyal medya hesabından ayrıntılı açıklama yaptı.

Adana Emniyeti’den gasp saldırısıyla ilgili açıklama

Şüpheli, 6 Haziran 2024'te gerçekleşen saldırı sonrasında yakalandı ve tutuklandı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, bazı basın yayın organları ile sosyal medya hesaplarında yer alan, Çukurova ilçesine bağlı Toros Mahallesinde bir kadının 2 bin 500 lirasının gasp edilmesi nedeniyle Polis Merkez Amirliğine giderek şikayetçi olması üzerine, şikayet edilen şahıs tarafından kadının ayağından vurulması olayı ile ilgili olarak açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, “06.06.2024 günü saat:00.20 sıralarında İlimiz Seyhan İlçesi Fatih Mahallesi Mücahitler Caddesinde bulunan bir tekel bayi içerisinde, şüpheli Y.Y.'nin S.A.ʼyı kendisini polise şikayet ettiği için ayağından vurarak işyerinden ayrılması üzerine;

Müdürlüğümüz ekiplerince şüpheli S.A.'yı vuran şahsı yakalamaya yönelik yapılan çok yönlü çalışmalar neticesinde; şüpheli Y.Y. isimli şahsın Çukurova İlçesi Toros mahallesinde saklandığının tespit edilmiş, görevlilerimizle ikamette yapılan aramada Y.Y isimli şahıs saldırıda kullandığı tabanca ve uyuşturucu madde ile birlikte yakalanarak 13.06.2024 günü sevk edildiği adli makamlarca TUTUKLANMIŞTIR.

Tutuklanan Y.Y. isimli şahsın ayrıca 4 ayrı suçtan aranmasının olduğu ve Polis Merkez Amirliğince evrak firarisi olduğu tespit edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 

DİĞER HABERLER

Adana’ya dev liman projesi geliyor
Adana’ya dev liman projesi geliyor
17 Temmuz 2024 Çarşamba