Dolar TL Karşısında Yükselmeye Devam Ediyor

Dolarda tarihi zirve! 31 TL'yi gördü

Dolarda tarihi zirve! 31 TL'yi gördü

Yarın açıklanacak Merkez Bankası politika faizi öncesi dolardaki hareketlilik sürüyor. Güne değer kazanarak başlayan dolar 30,9580 seviyesinden sonra 30,99 TL seviyesini zorlayarak 31 TL'yi test etti. Euro ise 33,47 TL seviyesinden işlem görüyor.


Dolar, son günlerde yükseliş eğilimini sürdürerek, sabah saatlerinde 30,95 TL'den işlem görürken, kısa bir süre için 30,99 TL seviyesini zorlayarak 31 TL'yi test etti. Euro ise 33,47 TL seviyesinden işlem görüyor.
Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı politika faiz kararı öncesi doların yeniden yükselişe geçmesi dikkat çekiyor. Merkez Bankası'nda yaşanan başkan değişikliğinin ardından tüm beklentiler, faiz oranlarının sabit tutulacağı yönünde yoğunlaşıyor. Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, enflasyon raporu sunumu sırasında faiz artışı döngüsünün sonlandırıldığını belirtmişti. Ancak, faiz indirimi konusunun henüz erken olduğunu vurgulamıştı.
Karahan, yaptığı açıklamada, "Faiz artışı döngüsünü sonlandırdık ancak indirim konuşmak için erken. Aylık enflasyona baktığımızda, geçici etkileri dışlayarak ana eğilimi değerlendirdiğimizde, 2024 ve 2025 hedeflerinin tutabilecek durumda olduğunu görmeliyiz. Bu dönemde faiz indirimini düşünmeye başlayabiliriz. Ancak şu an için bu konuşmak için erken" ifadelerini kullanmıştı.
 

Etiketler:
dolar

DİĞER HABERLER

ÇGC 49
ÇGC 49'uncu yaşını kutladı
15 Nisan 2024 Pazartesi