Oya Tekin: Seyhan'ı Dönüştürmek İçin Yola Çıkıyor

Oya Tekin hedeflerini GAZETTECOMTR’ye anlattı

CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Oya Tekin, GAZETTECOMTR’nin sorularını yanıtlayarak, seçim çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Rakiplerinden farklı yönünün sivil toplum kökenli olduğunu dile getiren Tekin, “Bölgenin sorunlarını çok iyi biliyorum” dedi.


Oya Tekin hedeflerini GAZETTECOMTR’ye anlattı

GAZETTECOMTR’den Nur Dayan’ın sorularını yanıtlayan Seyhan Belediye Başkan Adayı Oya Tekin ile röportajımız:

 

Oya Tekin kimdir?

Oya Tekin, hukukçu, aktivist, anne ve bir eş olarak uzun yıllardır siyasette ve toplumsal mücadelede yer alan bir isimdir. Özellikle kadın hakları ve adalet mücadelesinde önemli bir rol oynamıştır.

 

Neden CHP'yi seçtiniz?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ülkenin köklü ve kurucu partilerinden biridir. Cumhuriyetin temel değerlerini ve ilkelerini temsil etmesi nedeniyle yıllardır bu parti içinde yer alıyorum.

 


Hangi projeler üzerinde çalışıyorsunuz?

Adana, özellikle kadın sığınma evleri, bağımlılıkla mücadele merkezleri ve yeşil alan eksikliği gibi önemli sorunlarla karşı karşıya. Benim öncelikli hedefim, kadınları şiddetten uzaklaştıracak sığınma evleri kurmak ve bağımlılıkla mücadelede çağdaş yöntemlere dayalı merkezler oluşturmak. Ayrıca, yeşil alanların artırılması ve spor alanlarının genişletilmesi için çalışmalar yürütüyorum. Deprem konusunda da sivil savunma eğitimleri vererek halkı bilinçlendirmeyi amaçlıyorum.

 

Rakiplerinizden farkınız nedir?

Benim en büyük farkım saha bilgisi ve sivil toplum kökenimdir. Yıllardır Seyhan ilçesinde yaşayan biri olarak, bölgenin sorunlarını çok iyi biliyor ve çözüm önerileri sunuyorum. Aynı zamanda, hukukçu kimliğimle hak arama konusunda deneyimli biriyim ve toplumsal mücadelede aktif rol alıyorum.

 

Siyasete nasıl başladınız?

Siyaset, yaşamın her alanında var olan bir kavramdır. Ben de yaklaşık 10 yıldır hukukçu kimliğimle Cumhuriyet Halk Partisi içinde aktif olarak yer alıyorum.

 

Seyhan Belediyesi için hedefiniz nedir?

Amacım, eşitlikçi, adil ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla Seyhan'ı dönüştürmek. Özellikle kadınların sesini daha fazla duyurabileceği ve ötekileştirilmeyecekleri bir yönetim oluşturmak istiyorum.

 

 

DİĞER HABERLER

15 Günlük Hava Durumu I Adana
15 Günlük Hava Durumu I Adana
24 Temmuz 2024 Çarşamba
MHP Sarıçam
MHP Sarıçam'dan aşure günü
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Çakın: İkinci buluşma Ekim’de
Çakın: İkinci buluşma Ekim’de
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Adana’da korkutan orman yangını
Adana’da korkutan orman yangını
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Karpuz tezgahında silah yakalandı
Karpuz tezgahında silah yakalandı
24 Temmuz 2024 Çarşamba