Mersin Emniyet Müdürü Aslan Hakkında Yeni İddia

Görevden alınan Emniyet Müdürü hakkında yeni gelişme

Görevden alınan Emniyet Müdürü hakkında yeni gelişme

Yaralama olayının azmettiricisi ile müdürün kardeşinin kafedeki görüşmeleri dosyaya eklendi.


Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan'ın kardeşi Nezir Aslan'ın kaçak makaron iddiasıyla gözaltına alınması ve ardından Müdür Aslan'ın görevden alınmasıyla başlayan olaylar, ilginç bir dönemece sahne oldu. İş insanı Aziz Savaş, kardeşi Nezir Aslan ile iddialı bir suç örgütü lideri olan Cengiz İ'nin bir kafede uzun süreli bir görüşme yaptığına dair kamera kayıtlarını suç duyurusuna ekledi.

Savaş, dilekçesinde, Nezir Aslan'ın isminin silahlı saldırı olayının tutanaklarına geçmesinden sonra, dönemin Asayiş Müdürü ve yardımcısının baskısıyla ifade ve tutanakların değiştirildiğini iddia etti. Suç duyurusunun ardından, Cengiz İ. ile Nezir Aslan'ın olaydan kısa bir süre sonra kafede buluştuğunu gösteren kamera kayıtları dosyaya sunuldu.

Olayın perde arkasındaki iddialara göre, Suriyeli bir iş adamının vurulması, benzer suçlardan sabıkası olan Cengiz İ'nin, iş adamının mekanına el koymaya çalışmasıyla başladı. İddiaya göre, istediğini alamayan Cengiz İ, iş adamının vurulması talimatını verdi. Bu olayın ardından Nezir Aslan'ın tutanaklardan çıkarılması ve Cengiz İ'nin serbest bırakılmasıyla ilgili belirtiler de dosyada yer aldı.

Soruşturmanın yön değiştirmesi, tutanaklardaki değişiklikler ve komiserin il dışına tayini gibi durumlar da dikkat çekiyor. Ancak Nezir Aslan'ın kaçak makaron iddiasıyla tekrar gözaltına alınması dosyanın yeniden incelenmesine yol açtı. T24
 

DİĞER HABERLER

Otoyolda TIR devrildi: 1 Yaralı
Otoyolda TIR devrildi: 1 Yaralı
15 Nisan 2024 Pazartesi
Otomobil kazasında 5 yaralı
Otomobil kazasında 5 yaralı
15 Nisan 2024 Pazartesi