Emine Erdoğan'dan Kanserle Mücadele Çağrısı

Emine Erdoğan'dan kanserle mücadele çağrısı

Emine Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Üyesi Afrika Ülkelerinin Kanserle Mücadele Farkındalığının Artırılması ve Destek Programı'nın Abuja'da düzenlenen oturumunda onur konuğu olarak katılımcılara seslendi.

Emine Erdoğan'dan kanserle mücadele çağrısı

Afrika'nın doğal zenginliklerinden, kültürel çeşitliliğinden ve içten misafirperverliğinden etkilendiğini belirten Emine Erdoğan, Türk halkının selamlarını ileterek, bu tür etkinliklerin ülkeler arasında önemli köprüler kurduğunu ifade etti.


Emine Erdoğan, Türkiye'nin kanserle mücadele politikalarına değinerek, herkesin sağlık hizmetlerine erişebilmesi için sağlık altyapısını güçlendirmenin önemine vurgu yaptı. Türkiye'nin çağdaş sağlık sistemine sahip olduğunu ve bu sayede başarılı sonuçlar elde ettiğini belirtti.


Kanserle mücadelede doğal yaşam tarzının ve sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çeken Emine Erdoğan, geleneksel tıbbın sağlık ile doğal yaşam arasındaki bağı vurguladı. Ayrıca, tarım ve gıda ürünlerindeki kimyasal kullanımının azaltılması gerektiğini ve doğal, helal ürünlere yönelinmesi gerektiğini dile getirdi.


Emine Erdoğan, Türkiye'nin sıfır atık politikasını örnek göstererek, organik atıkların kompost yapımının teşvik edilmesi ve toprağın kimyasal gübrelerden korunması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin yerel bitki türlerini koruma ve yaygınlaştırma çabalarını da anlattı.

Konuşmasında, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın kanserle mücadelede daha aktif bir rol üstlenmesi gerektiğini belirten Emine Erdoğan, bu sorumluluğun komşuluk, kardeşlik ve ümmet bilincinin bir gereği olduğunu ifade etti.

Emine Erdoğan'ın Filistin'e yönelik sözleri salonda büyük alkış aldı. Programın, Afrika başta olmak üzere tüm insanlığa faydalı olması ve sağlıklı bir ümmetin inşasına katkı sağlaması temennisinde bulundu. Son olarak, programın başarılı geçmesine katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

 

DİĞER HABERLER

Hakan Fidan Rusya’da
Hakan Fidan Rusya’da
10 Haziran 2024 Pazartesi
Fas’tan Filistine destek
Fas’tan Filistine destek
7 Haziran 2024 Cuma
Refah hayalet kente döndü
Refah hayalet kente döndü
1 Haziran 2024 Cumartesi
3 İtalyan polisi uçurumdan düştü
3 İtalyan polisi uçurumdan düştü
29 Mayıs 2024 Çarşamba