Adana Rhapsody: Nuray Aliyeva Grand Prix Ödülü

Adana Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması tamamlandı

Adana Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması tamamlandı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 5. Uluslararası "Adana Rhapsody" Piyano Festivali ve Yarışması, Mithat Özsan Amfisinde gerçekleştirilen törenle sona erdi.


Festival ve yarışma, genç yetenekli piyanistlerin bir araya gelmesine ve üstün performanslar sergilemesine olanak sağladı.


ÖDÜL KAZANANLAR VE KATILIMCILAR

Grand Prix ve Bella Pais ödüllerinin sahibi olan Nuray Aliyeva, festivalin en prestijli ödüllerini kazandı. Türkiye, Türkmenistan, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bulgaristan, Gürcistan, Kazakistan ve Özbekistan'dan gelen 300 katılımcı, etkinliğin uluslararası boyutunu güçlendirdi.ETKİNLİĞİN DÜZENLENMESİNE KATKIDA BULUNANLAR

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nın yanı sıra Adana Büyükşehir, Seyhan, Yüreğir Belediyeleri, Adana Ticaret Odası ve Turizmi Geliştirme ve Alt Yapı Hizmetleri Birliği gibi kuruluşların katkılarıyla festival düzenlendi. Ayrıca, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Özler Vakfı, Beta Enerji, Bucotto, Doremusic ve Kuzey Kıbrıs Bella Pais Muzik Festivali etkinliğin gerçekleşmesine destek verdi.


FESTİVALİN JÜRİSİ VE KATILIMCILARI

Ünlü piyanistlerin ve akademisyenlerin yer aldığı jüri, katılımcıların performanslarını değerlendirdi. Ayrıca, festival boyunca Prof. Dr. Gülnare Aziz, Prof. Dr. Gökhan Aybulus, Doç. Dr. Jerfi Aji, Dr. Öğr. Üyesi Başar Can Kıvrak ve Dr. Öğr. Üyesi Cem Babacan gibi uzmanlar, genç piyanistlere masterclasslar düzenledi.

Etkinliğin açılışında konuşan ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Ülviyye Aslanova Akbaş, festivalin amacının genç ve yetenekli piyanistleri bir araya getirmek olduğunu belirtti. Ayrıca, Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Çukurova Üniversitesi'nin piyanonun geleceğine katkıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Ödül töreni, katılımcıların ve sanatseverlerin coşkulu katılımıyla son buldu. Etkinlik, sanatın ve müziğin evrensel değerlerini genç nesillere aktarma amacını taşıyarak başarıyla sonuçlandı.

 

Etiketler:
rhapsody festivali

DİĞER HABERLER

LGS başvuruları başladı
LGS başvuruları başladı
18 Mart 2024 Pazartesi