Eğitim Öğretimde 2.Dönem Heyecanı Başlıyor!

Okullarda yeni dönem heyecanı başlıyor

Okullarda yeni dönem heyecanı başlıyor

Okullara verilen 2 haftalık tatilden sonra 20 milyonu aşkın öğrenci için ikinci dönem yarın başlıyor.

Yarın sona erecek olan iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından, 20 milyondan fazla öğrenci için ders zilinin çalmasıyla ikinci dönem başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara gönderdiği yazıda, öğrencilere yarıyıl tatilinde ödev verilmeyeceği duyurulmuştu. Bu nedenle öğrenciler, tatilin tadını çıkararak dinlendiler ve yorgunluklarını attılar.

İki aylık tempolu bir dönemin ardından, ikinci dönem ara tatiline ise 5 Nisan Cuma günü çıkılacak. Öğrenciler, 15 Nisan'da ikinci döneme kaldığı yerden devam edecekler.

İkinci dönemin sonunda, 8'inci ve 12'nci sınıfların katılacağı sınavlar ön plana çıkıyor. Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav, 2 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek. Yükseköğretim Kurumları Sınavı ise 8 ve 9 Haziran'da yapılacak.

2024 YKS Takvimi de belirlendi. Başvurular 26 Şubat'a kadar devam edecek. Temel Yeterlilik Testi 8 Haziran'da yapılacak, Alan Yeterlilik Testi ile Yabancı Dil Yeterlilik Testi ise 9 Haziran'da gerçekleştirilecek. Sonuçlar 17 Temmuz'da açıklanacak.

YKS'ye katılacak adaylar, başvurularını ÖSYM'nin internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden kimlik numaraları ve şifreleriyle yapabilecekler.

2023-2024 eğitim öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona erecek ve 2024-2025 eğitim öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

 

Etiketler:
Milli Eğitim Bakanlığı

DİĞER HABERLER

LGS başvuruları başladı
LGS başvuruları başladı
18 Mart 2024 Pazartesi