Bilgiç: Türkiye üretmeli ve ihraç etmeli

Bilgiç: Türkiye üretmeli ve ihraç etmeli

GAZETTE- Adana Ticaret Borsası (ATB)’nda 19. Olağan Meclis Toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan ATB Başkanı Bilgiç, Enflasyonun ve faizlerin düşmesiyle 2020 yılının ilk çeyreğinde ekonominin daha iyi hale geleceğini belirterek “Türkiye olarak daha çok üretmeli, yeni pazarlar bulmalı ve ihracaata yönelmeliyiz” dedi.

Bilgiç, “2019 yılındaki faiz indirimleri ekonomiye olan güveni arttırmaktadır. Merkez Bankasının bu kararı 2020 beklentilerini önemli şekilde olumlu etkilemiştir. Bu karar ile duran yatırımların önü açılmış olacaktır. Bu da Türkiyenin ekonomisi için önemli kazanç demektir. 2019 yılı hem ekonomide hem tarımda ve sanayide hem de ticarette sıkıntılı bir yıl oldu. İhracaatlarımızda umduğumuzu bulamadık. Ama şu an enflasyonun ve faizlerin düşmesiyle 2020 yılının ilk çeyreğinde ülke ekonomisi daha iyi hale gelecektir. Temennimiz enflasyonun tek haneli rakamlara düşmesidir. Türkiye ancak üreterek ve ihraç ederek büyür. Biz Adana Ticaret Borsası olarak, üyelerimize, Adanamıza, bölgemize hizmete devam etmenin azmi ve gayreti içerisindeyiz. Ayrıca kahraman ordumuzun ‘Barış Pınarı Harekatıyla’ sınırlarımızı bölücü ve hain terör örgütlerinden korumak için vermiş olduğu mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimizi ifade ediyoruz” diye konuştu.
TÜRİB KOLAYLIK SAĞLIYOR
Başkan Bilgiç, “Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) kurulduğu günden beri faaliyetlerine iyi bir şekilde devam ediyor. Buraya henüz üye olamayan üyelerimizin ticari hacimlerini arttırmak ve ticaretlerini, kolaylaştırmak için üye olmalarını bekliyorum. Ayrıca Lisanlı Depolardaki ürünlerini sistem üzerinden kendi ofislerinde kolaylıkla işlem yapabilirler. İhtiyaç duydukları tüm ürünleri rahatlıkla alıp, satabilirler” diyerek üyelerini 5 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olan Uluslararası Tarım Fuarına ve bu kapsamda gerçekleştirilecek tüm etkinliklere katılmaya davet etti.
Konuşmaların ardından ATB meclis gündem maddelerine geçildi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER