Emlakçı esnafımıza da ek destek paketleri gerekmektedir

Emlakçı esnafımıza da ek destek paketleri gerekmektedir

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na bağlı Emlakçılar Odası Başkanı Ülkü Uçar, Koronavirüs nedeniyle alınan önlemleri yerinde ve olumlu bulduklarını , ancak salgın nedeniyle iş yapamayan esnaf ve sanatkarlarımızla beraber Emlakçı esnafımız  içinde  destek paketlerinin olması  gerektiğini belirtti.

“Esnaf siftah yapamıyor”

Emlakçı esnafının Koronavirüs nedeniyle son zamanlarda oldukça sıkıntılı günler geçirdiğini kaydeden Uçar, “Emlakçı esnafımız siftah yapmadan  dükkânlarını kapatıyorlar. Kira, elektrik, su, doğalgaz, stopaj, SGK ve çalışan ödemeleri devam ediyor. SGK, Stopaj gibi ödemelerin sektörümüz içinde ertelenmesi hatta mümkünse 3 ay hiç alınmaması gerekiyor. En azından devletimize olan ödemeler için ve bankalara olan kredi borçlarına esneklik getirilmeli ve esnaf kefalet kooperatiflerine olan borçlar faizsiz olarak 3 ay değil  6 ay ertelenmelidir, emlakçı esnafımızın yaşadığı sıkıntılara da el atılmalıdır”dedi.

“Sağlık çalışanlarımıza minnettarız”

Uçar, “Sağlık her şeyin başında yer alıyor ancak, esnafımızın bu süreci en az zararla atlatması için önlemler de vakit geçirilmeden peşi sıra açıklanmalıdır. Sermaye sıkıntısı yaşayan esnaf ve sanatkârlarımızın dayanma güçlerini artıracak tedbirler bir an önce hayata  geçirilmelidir. Ayrıca, bağ-kur prim borcu olan esnafımız muayene olup ilaç alamıyor. Prim borcundan dolayı muayene olamayan ve ilaç alamayan esnaflarımız ve aileleri için muayene olabilmeleri ve  ilaç alabilmeleri sağlanmalıdır. Acil önlem ve ekonomik destek paketinde bizlere de yer verilmelidir. Bu tedbirler alınmadığı takdirde esnaflarımızı işyerlerini kapatmanın eşiğinden kurtaramayız. Esnaf ve sanatkârlarımıza sağlanacak her türlü destek ve teşvik, ülkemiz ekonomisi için çok önemlidir. Vatandaş olarak üzerimize düşeni yaparak zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalıyız. Zor günler geçirdiğimiz bu günlerde çok büyük özveriyle virüsü önlemeye yönelik alınan tedbirler için Devlet büyüklerimiz başta olmak üzere Sağlık çalışanlarımıza ve bütün çalışan işçi emekçi kardeşlerimize de minnettarız” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER