Eylül ayında toplam ciro yüzde 4,8 arttı

Eylül ayında toplam ciro yüzde 4,8 arttı

GAZETTE- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, , 2019 yılı Eylül ayı ciro endeksleri değişim oranlarını açıkladı. TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksinin, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,8 arttığı, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksinin ise bir önceki aya göre yüzde 2,8 arttığı belirtildi.

Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksinin, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,7 azaldığı belirtildi. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksinin ise bir önceki aya göre yüzde 1,7 arttığı bildirildi.
İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİRO AZALDI
Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinin, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,1 azaldığı; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksinin ise bir önceki aya göre yüzde 1,4 azaldığı ifade edildi.
Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksinin, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,8 arttığı; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksinin ise bir önceki aya göre yüzde 4,7 arttığı belirtildi.
Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinin, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,7 arttığı; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksinin ise bir önceki aya göre yüzde 0,8 arttığı açıklandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER