Facebook’tan Adana’ya dev merkez

Facebook’tan Adana’ya dev merkez

GAZETTE- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat Derneği, Facebook ve Adana Sanayi Odası (ADASO) iş birliğinde “Facebook İstasyon Adana Bölgesel Topluluk Merkezi”nin protokolü imzalandı.

Adana Sanayi Odası Sakıp Sabancı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Nihat Sözütek, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, Facebook Türkiye Kamu Politikaları Müdürü Ece Başay, TOBB Sektörler ve Girişimcilik Dairesi Uzmanı Handan Köse, TOBB Adana Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Rana Dal, TOBB Adana Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Üstemel ve çok sayıda iş insanı katıldı. 
“KOBİ’YE ÖNEMLİ DESTEK OLACAK”
İmza töreninde konuşan Kıvanç, “Günümüzde artık dijital araçları doğru kullanan şirketler, dünyanın dört bir yanındaki potansiyel müşterilere bir tık uzakta bulunuyor. Facebook ve Habitat iş birliğinde açılacak olan bu bölgesel istasyon KOBİ’lere ve girişimci olmak isteyen herkese hizmet verilecek. Facebook artık sadece bir sosyal paylaşım mecrası değil. Facebook çok önemli bir yapay zeka şirketi. Bu merkez KOBİ’lere dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Facebook’un geliştirdiği araçları nasıl doğru kullanabileceklerini öğretecek. Büyümelerine önemli destek olacak. Bugün burada Adana’daki KOBİ’lerin 21’nci Yüzyıl yetkinliklerini geliştirmelerini sağlayacak içerikler üreteceği bir süreci başlatıyoruz” dedi.
“KOBİ’LERİN YÜZDE 55’İ KULLANIYOR”
Başay ise, “Biz Facebook olarak bu işe başladığımız 2018 yılının Kasım ayıydı. Herkesin bahsettiği gibi dünya değişiyor artık hayatımızda dijitalin çok önemli bir yeri var. Bu anlamda Türkiye’de hem ekonomik alanda hem de sosyal alanda Facebook ürünlerinin kattığı katma değer var. En basitinden KOBİlerin yüzde 55’i Facebook ürünlerini kullanıyor. Bu ürünler aracılığıyla ihracat yapıyor, potansiyelini geliştiriyor, eleman bulabiliyorlar. Bu anlamda biz Facebook olarak bunların hepsini fiziki anlamda nasıl daha iyi bir yere getire biliriz diye düşündüğümüzde bir topluluk merkezi açmanın Türkiye’nin ekonomik ve toplumsal anlamda bir değer katabileceğine inandık. Bu anlamda Türkiye'deki ilk topluluk merkezi Facebook İstasyon, TOBB ve Habitat Derneği iş birliğiyle İstanbul'da açtık” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER