İşletmeler için yapılandırma semineri

İşletmeler için yapılandırma semineri

HABER MERKEZİ- Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi tarafından Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Gümrük Müdürlüğü iş birliğinde “İşletmeler İçin Kamu Alacaklarını Yapılandırma Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi.


Odası Başkanı Zeki Kıvanç, “7256 Sayılı Kanun’un içinden geçilen sıkıntılı dönemde, piyasaların rahatlatılması, işverenlerin, sigortalıların borç yükünün hafifletilmesi için ortaya konulmuş son derece önemli bir düzenleme oldu” dedi.

BU TOPLANTIYI ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını Adana Oda/Borsa ve OSB Başkanlığı adına Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç yaptı.

Başkan Kıvanç, “Getirmiş olduğu düzenlemeler bakımından, borcu bulunan işveren ve sigortalılarımızın beyaz bir sayfa açmasını sağlayacak, daha emin adımlarla ticari faaliyetlerine devam etmelerinin önünü açacaktır.

Söz konusu kanun kapsamında kesinleşmiş alacaklar ve bazı alacakların yapılandırmasına ilişkin hükümler ile bazı kapsamlarda değişiklik yapılmasına ilişkin hükümler düzenlenmiştir. Bu kapsamda üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla Adana Oda/Borsa ve OSB Başkanlığı olarak bugün bu toplantıyı online olarak gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Detaylı bilgi almak için GİB, SGK, Gümrük Müdürlüğü ile iletişime geçilebileceğini belirten Kıvanç, “Tüm Adanalı firmalarımızın söz konusu kanun kapsamından azimi şekilde faydalanmasını bunun önemli bir fırsat olduğu düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Adana Oda/Borsa ve OSB Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantı daha sonra Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Sosyal Güvenlik Kurumu Adana İl Müdürü Bilal Canbolat ve Mersin Gümrük Müdür Yardımcısı Mustafa Demir’in yapmış olduğu sunumlar ile devam etti.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER