Mantı: Girişimcinin ruhu olmalı

Mantı: Girişimcinin ruhu olmalı

GAZETTE- İŞKAD’ın konuğu olan RIOT Strategic Advisory’in Ceo’su, Harvard Innovation Lab ve Harvard School’da mentör olarak görev alan Sarah Endline, ‘Amerikan Rüyasına dönüşen girişimciliği ve ekosistemini anlattı.

Adana Seyhan Oteli’nde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasında girişimciliğin yeni yüzyıl tanımının ‘Huzurlu Rahatsızlık’ olduğunu ifade eden Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Berman Mantı, “Girişimcilik; rahatını sürekli bozmak isteyenlerin ruh halidir. Hayatını da sınırlarını da yeniden belirleme hamlesidir. Kaç girişim, başıma icat çıkarma söylemleri altında hayat buldu bilemeyiz ama artık dönem, icat çıkarma dönemidir, parlak fikirlerin peşinden koşma dönemidir. İş aramayıp işi yaratma dönemidir. Bu yüzden yeni kuşak yeni işleri, yeni ihtiyaçları anlamalı ve bu işleri tüketici ile buluşturmamız lazım.” dedi.
YENİ İŞLERDE RİSK ALMA ANLAYIŞI DA DEĞİŞTİ
Artık girişimcilerin yalnız olmadığı bir döneme girdiklerinin altını da çizen Başkan Mantı, “Yeni işlerde risk alma anlayışı da değişti. Optimal parlak bir fikir için çok rahat yatırımcı bulunabilir, erken yol alınabilir. Bir girişimcinin finansa ulaşma şartları da kamu ve birçok özel kurum sayesinde daha iştah kabartıcı durumdadır. Yeni nesil bir girişimin ruhu olmalı, sadece raf ürünü olarak paketlenmemeli, ürün ya da hizmet piyasa koşulu için dizayn edilirken toplumun bireyin veya bir neslin manevi değerlerine de hitap etmelidir. Biz İŞKAD olarak girişimciliğin ve bu uğurda emek harcayacak tüm kadınlarımıza yol gösterecek tüm projelerin en büyük destekçisiyiz” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER