MÜSİAD’dan iş birliği çağrısı

MÜSİAD’dan iş birliği çağrısı

Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları derneği’nin (MÜSİAD) Genel İdare Kurulu Toplantısı Adana’da gerçekleştirildi. Türkiye’nin 53 şehrinde kurulları ve 23 ülkede temsilciliği bulunan 44’üncü Genel İdare Kurulu’nun gala yemeğinde konuşan Genç MÜSİAD Adana Başkanı Emrah Dinç, Adana ekonomisiyle ilgili detaylı bilgi verdi.

Toplantıda konuşan, Dinç, Türkiye’nin her bölgesinden Adana’ya gelen genç MÜSİAD’lılara, “Bereketli toprakların merkezi bu şehirle ilişkilerinizi artırın. Önümüzdeki 5 yılda 15 milyar dolarlık yatırım öngörülen Adana’da kazancı birlikte paylaşalım. Adana son dönemde Türkiye’nin en büyük projeleriyle anılmaya başladı. Ekonomi yönetimimiz cari açığın önemli bölümünü oluşturan petrokimya ürünlerinin ithal edilmesi yerine millileştirilmesi politikasını Adana’da yürütüyor. Ceyhan Petrokimya Enerji Bölgesi’ni yeni yılla birlikte faaliyete geçirecek ekonomi yönetimimiz Türkiye’nin yeni üretim hamlesini Adana’da gerçekleştirmeyi planlıyor” dedi. 
“İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLMALIYIZ”
Adana’da önümüzdeki 5 yılda 15 milyar dolarlık yatırımın öngörüldüğünü belirten Dinç,  “Adana, bu devasa yatırımlarla kısa sürede lojistikten gıdaya, makinadan inşaata kadar onlarca sektörde adından bahsettirecektir. Genç Müsiad Adana olarak bizler, yeni dönem Adana’sı üzerine çalışmalarımızı sürdürmekte, hazırlıklarımızı ve yatırımlarımızı bu yönde gerçekleştirmekteyiz. Bizler ortaya çıkacak bu değeri sizlerle birlikte işbirliği yaparak, ticaretimizi ve ilişkilerimizi geliştirerek paylaşmak istiyoruz” dedi. 
“GÜÇ BİRLİĞİNİZ HERKESE ÖRNEK OLSUN”
MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak da, Genç MÜSİAD’ın ülke geleceğinin en sağlam yapılarından biri olduğunu belirterek, “Türkiye üretirken, büyürken, gelişirken, güçlenirken manevi iklimi doyasıya yaşayan gençlikle yolunda yürümek zorunda. Eğer 200 sene önce olduğu gibi kıtalarda hüküm sürmek, daha geniş coğrafyalarda huzuru yaşatmak, adaleti sağlamak, İslam’ı yaşamak ve yaşatmak istiyorsak bilimi ve üretimi yaygınlaştırırken manevi iklimimizi de yüceltmek zorundayız. Türkiye’den yüreğine Yunus’un sevgisini, Mevlana’nın hoşgörüsünü, Ahmedi Hani’nin şefkatini, Hacı Bayramı Veli’nin müspet ilmini nakşeden bir gençlik çıkması gerkiyor. Bu hedefle kurulan Genç MÜSİAD’ın ülkemiz geleceğinin en sağlam yapılarından biri olduğunu düşünüyorum. Bir dönem benim de kurullarında görev yaptığım, başkanı olduğum Genç MÜSİAD’da bugün görev alan arkadaşlarımızı kutluyorum. Değerli arkadaşlar, aranızdaki dayanışmayı artırın. Aranızdaki muhabbet, işbirliği, güç birliği herkese örnek olsun” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER