Perakende satışlarda azalma var

Perakende satışlarda azalma var

GAZETTE- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, 2019 yılı Eylül ayı perakende satış endeksleri değişim oranlarını açıkladı. TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacminin 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,7 arttığı; aynı ayda, gıda dışı satışların yüzde 4,7, otomotiv yakıtı satışlarının yüzde 4,4 arttığı, gıda, içecek ve tütün satışlarının ise yüzde 2 azaldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacminin 2019 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 0,6 arttığı; aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışlarının yüzde 0,7, gıda dışı satışların yüzde 0,6, otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,7 arttığı bildirildi.
PERAKENDE CİRO YÜZDE 11,2 ARTTI
TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmede, takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende cironun 2019 yılı Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,2 arttığı; aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışlarının yüzde 16,1, gıda dışı satışların  yüzde 12,3, otomotiv yakıtı satışlarının yüzde 1,8 arttığı ifade edildi.
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende cironun 2019 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,2 arttığı; aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışlarının yüzde 1,2, gıda dışı satışların yüzde 2,1 arttığı, otomotiv yakıtı satışlarının ise  yüzde 1 azaldığı açıklandı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER