TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ATO’daydı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ATO’daydı

GAZETTE- TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Adana Ticaret Odasını ziyaret etti ve Meclis Üyeleri ile buluştu. Hisarcıklıoğlu’nun ATO ziyareti geç saatte olmasına rağmen Meclis Üyeleri Hisarcıklıoğlu'nu yalnız bırakmadı. 

Karşılamada Adana Oda ve Borsa Başkanlarının tamamı hazır bulundu. Hisarcıklıoğlu’nun Meclis Üyelerini selamlamasın ardından açılış konuşmasını yapan Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, “ Bugün siz Başkanımızı Meclis Üyelerimizle burada ağırlamaktan çok mutluyuz. Adana Ticaret Odası olarak bu yıl 125. kuruluş yıl dönümümüzü kutluyoruz. 125. yılımızı taçlandırmak için yeni hizmet binamızın inşasına başladık. İnşallah en kısa sürede binamızı tamamlayacağız ve Adana'mızın hizmetine sunacağız. Açılışımızı gerçekleştireceğimiz zaman sizin de aramızda olmasını temenni ederiz” dedi. 
Konuşmasının devamında Menevşe, “ Girişimcilik kabiliyet işi, bazı illerimizde girişimcilik potansiyeli yüksek olsa da Adana’da bu potansiyel düşük. Girişimciliğin bir okulu yok. Biz bu okulu açmak istiyoruz. Yeni hizmet binamıza taşındığımızda mevcut binamızı TOBB ETÜ’ye devredelim. Girişimcilik okulu açalım, buraya alacağımız öğrencilerimiz de özel yetenekli öğrenciler olsun. Girişimci ve dış ticaret uzmanlarımızı yetiştirelim ki, ihracatımız artsın ve ekonomimiz büyüsün. Biz bu alt yapıyı kurmaya hazırız” diye konuştu. 
Hisarcıklıoğlu ise, “Bu saatlere kadar bizlerle buluşmak için bekleyen siz Meclis Üyelerimizin varlığı bizleri mutlu ediyor. Sizler gibi fedakar Meclis Üyelerimizin hizmetindeyim. Zaman mefhumu gözetmeksizin istediğiniz an bana sorunlarınızı ulaştırın. Üyelerimizin tüm sorunları benim sorumdur, işte bu bilinçle çalışıyoruz. 365 adet Oda ve Borsamız tek ses olarak aynı hedeflerle yürüyor. Bu hedefimiz şehrimizin ekonomisini güçlendirmek, Üyelerimizin sorunlarını çözmek. Kimse bizleri bu makamlara zorla getirmedi biz kendimiz istedik ve Üyelerimiz bizi hizmet etmemiz için seçti. Bizleri bu görevlere layık gören Üyelerimize hizmet etmek borcumuzdur. Bizim, Birliğimize bağlı olan Oda ve Borsalarımızın en büyük özelliği birlik ve beraberliğidir. Bu birlik ve beraberlik bizleri büyük bir aile yapmaktadır ve güçlü kılmaktadır. Adana’da bu birliktelik ve ahenk çok iyi yürütülmektedir. Bu bizleri ziyadesiyse mutlu etmektedir. Bu güzel tablonun bozulmasına aman fırsat vermeyelim” ifadelerini kullandı. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER