Yıllık perakende satış hacminde artış var

Yıllık perakende satış hacminde artış var

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, 2020 yılı Kasım ayı Perakende Satış Endeksleri değişim oranlarını açıkladı. TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, perakende satış hacminin yıllık yüzde 11,9 arttığı belirtildi.


Yapılan açıklamada, sabit fiyatlarla perakende satış hacminin 2020 yılı Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,9 arttığı belirtildi. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışlarının gıda, içecek ve tütün satışlarının yüzde 11,4, gıda dışı satışların yüzde 13,8, otomotiv yakıtı satışlarının yüzde 7,5  arttığı bildirldi.

PERAKENDE SATIŞ HACMİ AYLIK YÜZDE 2,2 ARTTI

Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi, 2020 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 2,2 arttığı bildirildi. Aynı ayda  gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 4,3, otomotiv yakıtı satışları yüzde 1,7 artarken, gıda, içecek ve tütün satışlarının yüzde 1,3 azaldığı ifade edildi.

PERAKENDE CİRODA YÜZDE 26,1 ARTIŞ VAR

TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada, cari fiyatlarla perakende ciro 2020 yılı Kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 26,1 arttığı belirtildi. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışlarının yüzde 28,3, gıda dışı satışların yüzde 32,2, otomotiv yakıtı satışlarının yüzde 5,7 arttığı belirtildi.

Cari fiyatlarla perakende ciro 2020 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 3,7 arttığı bildirildi. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışlarının yüzde 1,6, gıda dışı satışların yüzde 5,5, otomotiv yakıtı satışlarının yüzde 1,3 arttığı açıklandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER