Yıllık perakende satış hacminde artış var

Yıllık perakende satış hacminde artış var

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adana Bölge Müdürlüğü, 2020 yılı Aralık ayı Perakende Satış Endeksleri değişim oranlarını açıkladı. TÜİK Adana Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, perakende satış hacminin yıllık yüzde 0,6 arttığı belirtildi.

Yapılan değerlendirmede, sabit fiyatlarla perakende satış hacminin 2020 yılı Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 0,6 arttığı belirtildi. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışlarının gıda, içecek ve tütün satışlarının yüzde 8,8 artarken, gıda dışı satışlar yüzde 3,3, otomotiv yakıtı satışları yüzde 1,1 azaldığı bildirildi.

Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2020 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 4,2 azaldığı belirtildi. Aynı ayda  gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 2,1, gıda dışı satışlar  yüzde 5,2, otomotiv yakıtı satışları yüzde 4,8 azaldığı ifade edildi.

Cari fiyatlarla perakende ciro 2020 yılı Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 15,9 arttığı belirtildi. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün yüzde 26,1, gıda dışı satışlar yüzde 14,1, otomotiv yakıtı satışları yüzde 2,7 arttığı belirtildi.

Cari fiyatlarla perakende ciro 2020 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 2,7 azaldığı bildirildi. Aynı ayda gıda dışı satışlar yüzde 5,3, otomotiv yakıtı satışları yüzde 0,5 azalırken, gıda, içecek ve tütün satışlarının yüzde 0,7 arttığı açıklandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER