30 Kadına Kooperatifçilik Eğitimi

30 Kadına Kooperatifçilik Eğitimi

Konrad Adenauer Stiftung (KAS), Adana Ticaret Odası (ATO), Gazette Gazetesi işbirliği ile "Kadın Girişimciliğinde Yol Haritaları, Kooperatifçilik ve Kendi İşini Kurmak" konulu 5 günlük eğitim sertifika töreni ile son buldu.


2-6 Kasım 2020 tarihleri arasında Adana Ticaret Odası salonunda düzenlenen, KOBİ Yönetim Danışmanı Eğitimci Cüneyt Örkmez tarafından verilen eğitime katılan 30 kadına sertifikalarını, Adana İl Ticaret Müdürü Adnan Ekiz, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül verdi.

 “25 TANE KADIN KOOPERATİFİ VAR”

İl Ticaret Müdürü Ekiz, ‘’7-8 senedir kadın girişimciliğine ve kooperatifçiliğine yönelik sahada çalışmalarımız var. Artık bu çalışmaların meyvesini ciddi anlamda almaya başladık. Ciddi manada bir yok kat ettik. Bir sistem kurmamız gerekiyordu ve Adana’da bir sistem kurduk. Daha eksiklerimiz var ama sistem ilerledikçe kadınlarımız, kadın girişimcilerimiz ve üretime evden destek veren kadınlarımız mutlu oluyor. Şu an Adana’da yaklaşık 25 tane kadın kooperatifi var. Birlik olursak başaramayacağımız hiçbir şey yok” dedi.

“GİRİŞİMCİLİK RUHUNU AŞILIYORUZ”

Sertifika töreninde konuşan Örkmez de “Bu eğitimin amacı, sadece bir iş fikrine sahip insanların veya iş kurmak isteyen insanların eğitimi değil, kadınlarımızın istihdama kazandırılması ve onlara girişimcilik ruhunu aşılamak. Girişimcilik eğitiminde hem bireysel gelişimi hem de kolektif gelişimi ön planda tutuyoruz” diye konuştu.

“ÇOK VERİMLİ İŞLER YAPACAĞIZ”

AK Partili Can da yaptığı konuşmada, “Kadın Kooperatifçiliği eğitimimizi 30 kadınımızla tamamladık. Ben, öncelikle bu fırsatı bize tanıyan Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül hanıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu değerli eğitimi kendisinden aldığımız kıymetli Cüneyt Örkmez hocamıza da çok teşekkür ediyorum. İnşallah almış olduğumuz bu güzel eğitim neticesinde, bu bereketli topraklarda çok güzel işler başaracağız. Kadın istihdamı konusunda Adana’mızda çok verimli işler yapacağımıza inanıyorum. Ben kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

Fatma İnci Gül de “Gazetemizin medya sponsorluğunda kadınlarımıza kooperatifçiliği anlatmaktan, öğretmekten gurur duyuyoruz. Kadınlarımızın üretime ve bu toplumun ekonomisine destek olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Var gücümüzle çalışıp, daha fazla kadınımızı istihdama ve üretime kazandıracağız’’ dedi.

Konuşmaların ardından eğitime katılan kadınlara sertifikaları verildi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER