Adana’da ‘Gençlerimiz Geleceğimizdir’ projesi

Adana’da ‘Gençlerimiz  Geleceğimizdir’ projesi

2016 yılında rotaryen Hüseyin Kanat önderliğinde başlayan 'Gençlerimiz Geleceğimiz' projesi devam ediyor. Konularında uzman rotaryenler tarafından köy çocuklarına sağlık, çevre, kadına şiddet, modern tarım uygulamaları, gençlerde ekran bağımlılığı gibi güncel konularda eğitim veriliyor.

HABER MERKEZİ-Uluslararası Rotary 2430. Bölge’ye bağlı çalışan Çukurova Rotary Kulübü, Adana Abdioğlu Köyü’ndeki Kelaynak Havacılık ve İzcilik Kulübü Tesisleri'nde her yıl gerçekleştirilen köy çocuklarına yönelik eğitim projesine 25 Eylül Cumartesi günü başladı. “Gençlerimiz Geleceğimiz” adlı proje ilk kez 2016 yılında Rotaryen Hüseyin Kanat liderliğinde başladı. 6 yıldır aralıksız sürdürülen projede, eğitim-öğretim yılı içerisinde 32 hafta boyunca cumartesi günleri konularında uzman rotaryenler tarafından köy çocuklarına sağlık, çevre, kadına şiddet, modern tarım uygulamaları, gençlerde ekran bağımlılığı gibi güncel konularda eğitim veriliyor.

''GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZ PROJESİ YÜZLERCE ÇOCUĞUMUZUN UFKUNU AÇAN BİR PROJE OLDU''

Çukurova Rotary Kulübü 2021-2022 dönem başkanı Mehmet Ulusoy, “Bugüne kadar 'Gençlerimiz Geleceğimiz' projesine üyelerimiz destek verdi ve katıldılar. Fedakarlıktan kaçınmadılar. 'Gençlerimiz Geleceğimiz' projesi Rotary Toplum Birliği'nin en güzel örneklerinden birisidir. Yüzlerce çocuğumuzun ufkunu açan, gelişimlerine katkı sağlayan bir proje oldu. Çocuklar, eğitim aldı, görmedikleri yerleri ziyaret ettiler. Pek çok yavrumuz bu program sayesinde Anıtkabir’i gördü, ilk defa sinemaya gitti, fabrikalarda misafir oldu. İleride seçeceği mesleğin hayalini şimdiden oluşturdu. Programa 6 yıldır verdiği destekten ötürü sayın Ali Özler’e teşekkür ederiz.” dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER