Akay’dan Seyhan’a üç yeni Bilgi Evi müjdesi

Akay’dan Seyhan’a üç yeni Bilgi Evi müjdesi

HABER MERKEZİ- Uzaktan eğitime erişemeyen öğrenciler için taziye evlerini “Bilgi Evi”ne dönüştürerek onların her türlü bilgiye erişimini sağlayan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Kütüphane Haftası etkinliklerinde öğrencilerin kitap okuma etkinliğine eşlik etti. Gençlere kitap okumalarının önemini anlatan Başkan Akay, “Günümüzde en değerli şey bilgi, en iyi dostumuz da kitaplar” dedi, gençlere kitap armağan etti.

Kütüphane Müdürlüğü’nün “Kütüphane Haftası” dolayısıyla Yeşilyuva Bilgi Evi’nde düzenlediği “Birlikte Okuyoruz” adlı kitap okuma etkinliğine gençler yoğun ilgi gösterdi.  Kitapsever gençlerle birlikte kitap okuyan Başkan Akay, etkinliğin sonunda katılımcılara kitap okumanın önemini anlattı.

Bilim ve teknolojinin baş döndüren bir hızla geliştiğine dikkati çeken Başkan Akay, dünyanın bilim çağını yaşadığını vurguladı. Günümüzde en değerli şeyin “bilgi” olduğunun altını çizen Başkan Akay, “Bugün bilgiye sahipseniz o bilgiye ait her şeyi yapmanız mümkün. Bilgiyi öğreneceğimiz yerler ise kitaplar. Kitap düşünmenizi sağlar. Kitapta okuduğunuz her cümlede düşünme fırsatı bulabilir, kitaplarla yepyeni dünyalar keşfedebilirsiniz. Kitaplar en iyi dostunuzdur. Lütfen yaşamınız boyunca kitap okuyun” dedi.

Pandemi dönemine kadar sadece cenaze olduğunda kullanılan Yeşilyurt, Yeşilyuva ve Fatih mahallesi taziye evlerinin bir bölümünün Bilgi Evi’ne dönüştürüldüğünü belirten Başkan Akay, üç yeni bilgi evinin de müjdesini verdi. Bilgi Evlerinin uzaktan eğitim için teknolojik olanaklardan yoksun gençler için önemli bir işleve sahip olduğunu aktaran Akay, “Bilgi Evlerimiz siz gençlerin her türlü bilgiye erişimini sağlamak için hizmet veriyor. Kısa zaman sonda üç bilgi evini daha hizmete açacağız ve daha çok gencimizin bu olanaklardan yararlanmasını sağlayacağız. Bu hizmetlerin hepsi geleceğimiz olan siz gençler için.” diye konuştu.

Akay, etkinlik sonunda kitapsever gençlere kitap armağan ederken, çocuk şiir yarışması da düzenlendi. Yeşilyurt Bilgi Evi’nde ise şiir dinletisi ve şiir üzerine söyleşi gerçekleştirildi. Etkinliklerde “Bahçede Mikroplarla Savaşmak ve Kendi Kendini Şişirebilen Balonlar” adlı deney çalışmaları ile “Kitap Okuma Alışkanlığı Nasıl Kazanılır” ve “Meslek Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz” konulu seminerler de gerçekleştirildi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER