Bağış kampanyasına okullardan destek

Bağış kampanyasına okullardan destek

HABER MERKEZİ- Türk Kızılay'ının hastanelerdeki kan ihtiyacını karşılamak ve kan bağışı bilincini yaygınlaştırmak amacıyla “Kan Ver Kahraman Ol” sloganıyla gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyasına okullardan destek devam ediyor. 


İncirlik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen ve çevre okullardan da destek gören bağış kampanyasında veliler ve öğrenciler bağışçı olmak için sıraya girdiler. 

Prof. Dr. Fuat Sezgin Ortaokulu, İncirlik İlkokulu, Adana Rotary Kulübü Anaokulu öğretmen ve velilerinin katılımıyla gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında İncirlik Anadolu Lisesi’nin yetenekli öğrencileri gitar dinletisi yaptı.

Yaşı kan vermeye uygun olmayan öğrencilerin enstrümanlarıyla eşlik ettiği kan bağışı etkinliğinde konuşan Türk Kızılay’ı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ve Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, ev sahibi okul İncirlik Anadolu Lisesi’nin Müdürü Mehmet Doğan ile Prof. Dr. Fuat Sezgin Ortaokulu Müdürü Okan Damar, İncirlik İlkokulu Müdürü Mehmet Demirci ve Adana Rotary Kulübü Anaokulu Müdürü Ayten Solmaz’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. 

Saygılı, “Eğitim camiasında yaptığımız çalışmaların, veliler ve öğretmenlerden ilgi görmesi gelecekte daha insancıl nesillerin bugünden yetiştirildiğinin bir göstergesi olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda, bu gün burada gençlerimize örnek olan öğretmenlere ve velilere teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Öğretmen ve velilerden alınan kanların  ayrıştırılarak hasta ve yararlıların tedavisinde kullanılacağını belirten Saygılı her bağış için 1 Kan 1 Fidan Projesi kapsamında fidan dikileceğini ifade etti. 

18-65 yaş aralığında, 50 kilo üzeri ve önemli sağlık problemi olmayan herkes Türk Kızılay'ın kan bağış merkezlerine ya da kan bağış noktalarına ulaşarak kan bağışı yaparak, hayat kurtarabiliyor. Detaylı bilgilere ise  www.kanver.org sitesinden ulaşılabiliyor.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER