ÇÜ iklim politikası çalıştayına katıldı

ÇÜ iklim politikası çalıştayına katıldı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Efe Büken, Belçika'da düzenlenen “Türkiye 2050 Hesaplayıcısı: İklim Politikası Diyaloğunun Desteklenmesi” çalıştayına katıldı.


Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), Güneydoğu Avrupa İklim Değişikliği Ağı (SEE Change Network) ve Avrupa İklim Eylem Ağı (CAN-Europe) ortaklığında düzenlenen; Türkiye-AB Sivil Toplum Diyaloğu kapsamında uluslararası işbirliği ve bilgi/deneyim artırımını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen, enerji-çevre-ekonomi alanlarında faaliyet gösteren Türkiye’den akademisyenler, proje ortakları ve sivil toplum kuruluşları ile AB ülkelerinden paydaş grupların da yer aldığı “Türkiye 2050 Hesaplayıcısı: İklim Politikası Diyaloğunun Desteklenmesi” Projesinin Çalıştayı, Çukurova Üniversitesini temsilen Büken’in de katıldığı oturumla tamamlandı.

Arş. Gör. Büken, Avrupa Komisyonu Temsilcileri ve Türkiye Forumu Üyeleri ile ülkemizin iklim değişikliği karşısındaki duruşunu ve iklim değişikliği eylem stratejilerini görüşme fırsatı bulduğunu ifade ederek, diğer oturumlarda çeşitli Avrupa merkezli sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan toplantılarda ise iklim değişikliği ile mücadelede uygulamaya konulan ve başarılı olan çalışmaların sunulduğunu ifade etti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER