Eğitim-Bir-Sen 7 dava daha kazandı

Eğitim-Bir-Sen 7 dava daha kazandı

GAZETTE- Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi, sendika üyelerinin haklarını korumak adına açtığı 7 davayı daha kazandı. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, 4 öğretmenin maddi ve manevi olarak zarara uğradıkları gerekçesiyle açtıkları davaları kazandıklarını söyledi.

Kozan İlçesi'nde bulunan Postkabasakal ilkokulunun zorunlu hizmet kapsamında değerlendirilirken aynı binada bulunan ortaokulun zorunlu hizmet kapsamında değerlendirilmediği için 4 öğretmenin maddi ve manevi olarak zarara uğradıkları gerekçesiyle açtıkları davaları kazandıklarını belirten Sezer, “Sendikamıza üye olan öğretmenlerimiz mahkemenin verdiği kararla kaybettikleri haklarına kavuştu. Kararla birlikte bundan sonra okulda görev yapacak eğitimcilerimizin görev süreleri de zorunlu hizmet kapsamında değerlendirilecek” dedi.
“ÜYEMİZİ MAĞDUR ETMİŞLERDİ”
Sezer, “Bir öğretmenimiz de yanlış girilen ders saatleri nedeniyle oluşan kadro fazlalığı yüzünden başka bir okulda görevlendirildi. Biz de daha sonra ders saatlerinin yanlış girildiği ve öğretmenimizin manevi anlamda zarara uğradığı gerekçesiyle dava açtık ve davayı kazandık. Öğretmenimiz yeniden okuluna döndü ve ders vermeye başladı. Başka bir davada ise Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde 6. derecede şef kadrosunda görev yapan bir sendika üyemiz 3. derece şef kadrosuna atanmasını istemiş ancak idare farklı bir karar vererek üyemizi maddi ve manevi anlamda mağdur etmişti. Bu üyemizin mağduriyetinin giderilmesi ile ilgili açtığımız davaya da müdahil olduk ve davayı kazandık. Son olarak daha önce bir kurumda 10 yıl boyunca memur olarak çalışan bir üyemiz KPSS sınavı sonucu müezzin/kayyım olarak yerleştirilmiş ancak güvenlik soruşturması gerekçe gösterilerek görev ataması yapılmamıştı. Biz de üyemizin 10 yıllık hizmeti sırasında herhangi bir suç işlemediği, disiplin cezası almadığı ve yasal olmayan bir oluşumla bağının bulunmadığı gerekçesiyle dava açtık ve atamanın yapılmasını istedik. Mahkeme üyemizi haklı bularak atamasının yapılmasına karar verdi” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER