Enstitülerde mezuniyet heyecanı

Enstitülerde mezuniyet heyecanı

GAZETTE- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı mezuniyet törenleri başladı. Çukurova Üniversitesi Sağlık, Fen, sosyal Bilimler ve Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitülerinden mezun olan öğrenciler diplomalarını düzenlene törenle alarak keplerini havaya fırlattı.

Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Halil Elekcioğlu, Prof. Dr. Şeref Erdoğan, enstitü müdürleri, dekanlar, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören açılış konuşmalarıyla devam etti.
548 DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ MEZUN OLDU
Enstitü Müdürleri adına Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Gök konuşma yaparak 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında enstitülerden 400 yüksek lisans, 148 doktora olmak üzere toplam 548 öğrencinin diplomalarını almaya hak kazandığını söyledi.
“17.162 LİSANSÜSTÜ DİPLOMALI MEZUN KAZANDIRDIK”
Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ise Enstitülerin kurulmuş oldukları 1982 yılından beri ülkemizin gelişmesinde öncü rol oynayan üniversitelere, özel sektöre ve kamu kuruluşlarına 14.183 yüksek lisans, 2.979 doktora olmak üzere toplam 17.162 lisansüstü diplomalı mezun kazandırdığını söyledi. Prof. Dr. Kibar ayrıca, Çukurova Üniversitesi Bilimsel Araştırma Yönergesi destekleme ilkelerinde yapılan değişikliklerle son iki yıl içinde tez proje desteklerinde %40’a varan artışlar yaptıklarını ifade ederek, öğretim üyeleri için de yapılan yayın puanına bağlı olarak proje ek destek limitlerini önemli oranlarda artırdıklarını söyledi. 
ÖĞRENCİLER KEPLERİNİ HAVAYA FIRLATTI
Açılış konuşmalarının ardından Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri bir dinleti sundu. Dinletinin ardından mezun olan öğrenciler hep birlikte sahneye çıkarak Prof. Dr. Beşir Şahin önderliğinde doktora yemini etti. Doktora programlarını tamamlayan mezunlar ile tezli ve tezsiz yüksek lisans programını tamamlayan mezunlara danışman öğretim üyelerinin diplomalarını vermesinin ardından öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.
 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER