Gençlerden Rektör Tuncel’e ziyaret

Gençlerden Rektör Tuncel’e ziyaret

HABER MERKEZİ- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “Rol Model Projesi” kapsamında devlet korumasındaki gençleri ziyaretinin ardından Sevgi Evleri’nde kalan lise öğrencileri, Çukurova Üniversitesindeydi. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’e iade-i ziyarette bulunan gençler önce Rektörlük birimlerini ardından da çeşitli fakülteleri gezerek, gelecekte Çukurova Üniversitesini tercih edeceklerini söyledi.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, Çukurova Üniversitesinin dört kadın dekanı ile T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “Rol Model Projesi” kapsamında devlet korumasındaki gençlerle bir araya gelmiş, onları Çukurova Üniversitesine davet ederek her zaman yanlarında olduğu mesajını vermişti.

Sevgi Evleri’nde kalan liseli kız öğrenciler, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Fatih Ataşlı, Sosyolog Pınar Kütükçü, Sosyal Çalışmacı Aybige Halaçoğlu, Çocuk Eğiticisi Aynur Karataş ile birlikte Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’e iade-i ziyarette bulundular.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hayri Levent Yılma ve Prof. Dr. İlter Ünlükaplan’ın da bulunduğu ziyarette gençlerle sohbet eden Prof. Dr. Tuncel, eğitimin önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Tuncel, “Her şey bir gün bitebilir, ama diplomanız hep sizinle kalacaktır... Ve sizin garantinizdir. Bunu lütfen hiç unutmayın." dedi.

Üniversite hayallerinden, hangi bölümlerde okumak istediklerinden, hedeflerinden söz eden gençlerde Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’e kendi el ürünü olan örgü sepet hediye ettiler. Prof. Dr. Tuncel de genç kızlara, Çukurova Üniversitesini simgeleyen kalem ve hediyeler takdim etti. Rektör Prof. Dr. Tuncel daha sonra gençlere makam odası, senato odası ve rektörlük binasını gezdirerek tanımalarını sağladı.

Rektörlük binasında ziyaretin ardından Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Levent Yılmaz, gençlerin üniversite yaşantısını görmeleri ve tercih edecekleri bölümleri yakından tanımaları için kampüs turu yaptırdı.

Tıp Fakültesi, İİBF, Devlet Konservatuvarı, Eczacılık ve Hukuk Fakültelerini ziyaret eden öğrenciler yetkililerden fakülteler hakkında bilgi aldı.

Ziyaret anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER