Öğrencilerin yarıyıl tatil heyecanı

Öğrencilerin yarıyıl tatil heyecanı

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrencinin yarıyıl tatili bugün başlıyor. Adana’da ise eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlayan 489 bin 735 öğrenci, karnelerini alıp yarıyıl tatiline çıktı. 

Karnelerini alan öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi. Birçok öğrencinin notları iyiyken, bazı öğrencilerin notları kötü geldi. Yetkililer karnedeki kötü notlar nedeniyle çocuğun suçlanmaması için velileri uyardı. Ailelerin çocuğu cezalandırıcı, toplum içerisinde küçük düşürücü davranışlardan kaçınması gerektiğini bu gibi davranışların çocuğun özsaygısını azaltacağını belirtti.  Okul müdürleri ve öğretmenler ise öğrencilerin yarıyıl tatilini iyi değerlendirmeleri için öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Yarıyıl tatiline bugün başlayacak olan öğrenciler, 3 Şubat Pazartesi günü eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başlayacak. Öğrenciler ikinci dönem ara tatiline 6-10 Nisan tarihleri arasında çıkacak. 11 haftalık yaz tatili ise, 19 Haziran’da başlayacak.
Enver Kurttepeli Anadolu Lisesinde öğrenim gören görme engelli Yusuf Çaycı takdir belgesi aldı. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER