Öğretmenler balon uçurdu

Öğretmenler balon uçurdu

GAZETTE- Adana'da 24 Kasım Öğretmenler Haftası kapsamında öğretmenler, 3 bin balonu gökyüzüne bıraktı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen etkinlikte Vali Vekili Zafer Öz, Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun ve merkez 4 ilçeden yaklaşık 2 bin öğretmen, Merkez Park'ta bir araya geldi. 
“BİLMEDİĞİNİ ÖĞRETİYORSUNUZ”
Etkinlikte konuşan Öz, “Milli Eğitim Bakanlığımızın yerinde bir kararıyla 24 Kasım yalnızca bir güne değil, bir haftaya atfetti. Bu etkinlik biraz da burada amacına ulaşmış gibi görünüyor. Bu farkındalığı burada geniş bir katılımla inşallah yapmış olacağız. 24 Kasım Öğretmenler Haftası'nı bu etkinlik ile başlatmış olacağız. Çok kıymetli öğretmenlerim, sizler gelecek nesilleri yetiştiriyorsunuz, çok ciddi görevler ifa ediyorsunuz. İnsana bilmediğini öğretiyorsunuz. Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz ifadesiyle ‘Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ sözünün de bir anlam da muhatabısınız. Yapmış olduğunuz iş, toplumda saygı görmesi gereken bir iş. Bizler de örnek birer öğretmen modeli istiyoruz. Öğretmenlerimizin, değerlerimizi önemsediğinde öğrencinin gözünde, velinin gözünde saygınlığı artacaktır” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun da kentin tüm ilçelerinde eş zamanlı olarak bu etkinliğin düzenlendiğini belirtti.
Öz, Durgun ve öğretmenler balon uçurdu.
Balonlar uçurulduktan sonra katılımcılar müzik öğretmenleri tarafından oluşan koronun çaldığı müzik eşliğinde eğlendi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER