Özkök: Çocuklarımız için çalışıyoruz

Özkök: Çocuklarımız için çalışıyoruz

Mektebim Koleji, okullarının çalışmaları hakkında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Mektebim Koleji Genel Müdürü Servet Özkök, “Mektebim Koleji olarak çocuklarımız için iyi ne varsa onu yapmaya çalışıyoruz. Öğretmenlerimizi de geliştirmek için çabalıyoruz” dedi.

Özkök, “Geçtiğimiz günlerde bir özel okulun genel müdürü kampüs sayılarını 500'e çıkaracaklarını açıkladı. Ülkemizde eğitim gerçekten en önemli sorunlardan birisi ve bunun herkes farkında. Biz, bunu değiştirmek için nitelik üzerinde durmaya çalışıyoruz. Bu konuda da Mektebim Koleji olarak çocuklarımız için iyi ne varsa onu yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
“ÖĞRETMENLERİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ”
Kolej bünyesinde görev yapan öğretmenlere de değer verdiklerini belirten Özkök, "Bu kapsamda yola çıkarak 'Sana değer öğretmenim' mottosuyla onlara farklı olanaklar sunduk. Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla başladık ve sonrasında bir üniversiteyle anlaşarak yüksek lisans programı düzenledik. Tüm okullarımızı öğretmen geliştirme merkezi olarak adlandırdık ve öğretmenlerimizi geliştirmek için çabalıyoruz" ifadelerini kullandı.
“LİDERLİK GİBİ DERSLERDE EKLEDİK”
Özkök, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Okullar, kapıdaki güvenlik görevlisinden başlayarak öğretmeninden, yardımcı personeline, öğrencisinden velisine kadar yaşayan bir organizması. Bizim için de en önemli şey eğitim ortamının canlı, günün koşullarına göre dizayn edilmesidir. Bu kuşağın en önemli problemi dünyayı tanımamaları. Bundan dolayı çocuklarımızı dünyanın neresinde, ne olduğunun farkına varmaları için çabalıyoruz. Mektebim Koleji olarak derslerimizin arasına küresel farkındalık, liderlik gibi dersler de ekledik.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER