Rektör Tuncel minik öğrencileri ziyaret etti

Rektör Tuncel minik öğrencileri ziyaret etti

HABER MERKEZİ- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere gittiği AOSB Teknik Bilimler MYO’da bölgede bulunan İlkokul ve liseleri de ziyaret etti. Dezavantajlı bölgelerde bulunan okullardaki öğrencilerle bir araya gelerek sohbet eden Rektör Prof. Dr. Tuncel öğrencilerden vatansever, çalışkan, dürüst olmalarıyla doğayı koruma sözü aldı.

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel beraberinde ÇÜ Adana Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan, Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Özgür Çelik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Semender Karabulut ile birlikte Şehit Mustafa Sarı İlkokulu ve Şeyh Şamil Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti. 

Sınıfları tek tek gezen ve öğrencilerle sohbet eden Prof. Dr. Tuncel, ÇÜ Adana Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin hazırladığı kalemlik ve kırtasiye takımlarından öğrencilere armağan etti.

Şehit Mustafa Sarı İlkokulu Müdürü Ahmet Kara, dezavantajlı bireylerin yoğun olarak bulunduğu okullarına yaptığı ziyaret ve yakın ilgisinden dolayı Rektör Prof. Dr. Tuncel’e teşekkür etti. Kara, “Üniversite ve okul işbirliğinin her alanda artması eğitim öğretim kalitemizi artırmada bizlere ışık olacaktır. Bu anlamda Rektörümüzün ziyareti, üniversite öncesi eğitim öğretime de gösterdiği önemin bir ispatıdır. Kendisini okulumuzda ağırlamaktan şeref duyduğumuzu belirterek okulum, öğretmenlerim ve öğrencilerim adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

“Minik Ellerimizden Gelenle Kocaman Kalbimizden Sevgimizle Teşekkür Ederiz Ziyaretinize…” 

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Prof. Dr. Tuncel, ÇÜ AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nigar Yarpuz Bozdoğan, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Özgür Çelik, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Semender Karabulut,  Şehit Mustafa Sarı İlkokulu Müdürü Ahmet Kara ve Şeyh Şamil Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ali Abuz ile birlikte sınıfları da ziyaret ederek minik öğrencilerle sohbet etti.

Miniklerin Rektör Prof. Dr. Tuncel’e bir de sürprizleri vardı. Öğrenciler Prof. Dr. Tuncel’e şiirler ve tekerlemeler okuyarak hediyeler verdi.

Şehit Mustafa Sarı İlkokulu 1-B sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan ve üzerinde “Minik ellerimizden gelenle kocaman kalbimizden sevgimizle teşekkür ederiz ziyaretinize…” yazan Atatürk Posteri hediyesi Rektör Prof. Dr. Tuncel’in duygu dolu anlar yaşamasına neden oldu.

Rektör Prof. Dr. Tuncel ziyaret ettiği sınıflarda öğrencilerden vatansever, çalışkan, dürüst olmalarıyla doğayı koruma sözü aldı.

Prof. Dr. Tuncel daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Özgür Çelik, Okul Müdürü Ahmet Kara ile ilçede yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaret anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER