Sağlık ordusuna yeni neferler

Sağlık ordusuna yeni neferler

GAZETTE- Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi 2019 yılı mezuniyet törenini büyük bir coşku ile gerçekleştirdi. Kongre Merkezi’nde yapılan törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Dekan Prof. Dr. Rengin Güzel, dekan yardımcıları, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören fakülte birincisi öğrencinin selamlama konuşmasıyla başladı.  
“55 BİN ÖĞRENCİYLE EĞİTİM HİZMETİ VERİYORUZ”
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, sağlık çalışanları ekibine pırıl pırıl, dinamik ve donanımlı hemşireler ve ebeler kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Ne mutlu size ki Çukurova Üniversitesi mezunları arasına katıldınız. Üniversitemiz yetkin akademik kadrosu, deneyimli idari personeli, mezunları, öğrencileri, işbirliği içinde olduğu akademik çevre, kamu ve özel kuruluşlarla geniş bir aile oluşturmayı başarmış büyük bir üniversitedir. Üniversitemizin bu başarısının merkezinde kalite odaklı çalışmalar, liyakat esaslı iş bölümü, insana, doğaya sevgi ve saygı vardır. Beş aday araştırma üniversitesi içinde yer alan Üniversitemiz önümüzdeki 5 yıllık Stratejik Planına uygun olarak, araştırma ve uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda ilerleyecektir” dedi. 
“ÇEVRE DOSTU ÜNİVERSİTE SEÇİLDİK” 
Dekan Prof. Dr. Rengin Güzel ise Çukurova Üniversitesi’nin 105 üniversite arasında yapılan değerlendirmede ‘Çevre Dostu Üniversite’ unvanına layık görüldüğünü hatırlatarak, törende çiçek hazırlamak yerine TEMA Vakfı’na ağaç dikimi için bağış yaptıklarını söyledi. Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin 19. Dönem mezunlarını verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Güzel, “Kurumumuzdan 3000 üzerinde ebe ve hemşireye bugün 41 ebe ve 239 hemşireyi de katmakla gururluyuz” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER