Sakarya Final’li gençlerle buluştu

Sakarya Final’li gençlerle buluştu

Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkan Vekili ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Adana Final Okulları’nın Fen ve Anadolu Lisesi’nde okuyan gençlerle bir araya geldi. 

Adana Final Okulları’nda her ay düzenlenen ‘Tecrübeden öğreniyoruz’ konulu söyleşinin konuğu TÜGİK Genel Başkan Vekili ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya oldu. Okulun tiyatro salonunda düzenlenen söyleşiyi Adana Final Okulları Eğitim Koordinatörü Oğuzhan Ertem, okul yönetimi ve öğretmenleri de dinledi. Bilgilerini, yaşadıklarını, tecrübelerini gençlere aktarırken, ilkokul yıllarından itibaren hayatından kesitlere yer vererek söyleşiyi renklendiren Sakarya, gelecek hayatın temellerinin atıldığı okul sıraları ve üniversite eğitiminin tek başına yeterli olmadığını kaydetti.
“BİLGİ GÜÇTÜR”
Gençlere hayatlarının her alanını planlamalarını tavsiye eden Sakarya, “Üniversiteyi bitireceksiniz ama okumak yetmeyecek. Hayat doğduğunuz günden öleceğimiz güne kadar bir gelişim süreci. Eğer, kendini sürekli geliştirmezsen, olduğun yerde kalmaya devam etsen bile yok olmaya mahkumsun. Kendini her yönden geliştirmek zorundasın. Birinin yanında çalışacak, yönetileceksiniz, ama, bir şeyler öğrenecek, ardından siz yöneteceksiniz. Sahip olduğunuz bilgi sizin için bir güçtür. Bilgiyi almak kadar önemli olan diğer husus, bu bilgiyi nasıl kullanacağınızdır. Yapacağınız her işi planlamalısınız. Plansız yaptığınız işin tam manasıyla başarılı olması mümkün değildir” dedi. 
“FARKINDALIĞINIZI YÜKSEK TUTUN”
Gençlere lise ve üniversitede sosyal kulüplerde yer almalarını, iş hayatında ise mutlaka STK’ların üyesi olmaları, görev almaları, yönetimde çalışmalarını da öneren Sakarya, STK’lı olmanın modern toplumların da en önemli göstergesi olduğuna değindi. Gençlere, “Sizler bu ülkenin geleceğisiniz” diye seslenen Sakarya, ülke olarak üreten, çalışan gençlere ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Sakarya, “Kendini geliştirin, farkındalığınızı yüksek tutun.  Yüksek farkındalığı olan insanlar başarırlar. İyi fikir, iyi uygulama ve kaynağı bir araya getirirseniz, kendinizi de geliştirip, farkındalığınızı yüksek tutarsanız çok başarılı olursunuz” diye konuştu. 
Kendisi de Çukurova GİAD Yönetim Kurulu’nda görev alan, Adana Final Okulları Eğitim Koordinatörü Oğuzhan Ertem, Sakarya’ya söyleşi için teşekkür etti. Ertem, Sakarya’ya, okullarının öğrencisi olan oğlu Emin Kaan Sakarya ile birlikte günün anısına Adana İşi Büyük Saat Heykeli hediye etti. Söyleşi sonunda, Adana Final Okulları’nın başarıyla yürüttüğü, Koç Lisesi’nde düzenlenen Koç MUNDP Konferansı’na katılarak, okulu başarıyla temsil eden öğrencilere sertifikaları da Başkan Sakarya tarafından verildi. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER