Seyhan’da hizmet içi eğitim Yenilenen veya yeni bilgiler aktarıldı

Seyhan’da hizmet içi eğitim  Yenilenen veya yeni bilgiler aktarıldı

HABER MERKEZİ- Seyhan Belediyesi, Çukurova Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi ile Doğu Akdeniz Belediyeler Birliğiyle iş birliği yaparak Belediyeye bağlı kreşlerin öğretmenlerine ve 0-6 yaş çocuğu olan personele yönelik “Çocuk eğitimi” içerikli hizmet içi eğitim gerçekleştiriyor.

Seyhan Belediyesi İnsan Kaynakları ile Kreş Müdürlüklerince koordine edilen ve 5 gün sürecek eğitime Belediyeye bağlı kreşlerde görev yapan öğretmenler ile 0-6 yaş çocuğu bulunan personel katıldı. Yaşar Kemal Kültür Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen eğitimde, Öğretim Görevlisi Şule Erden “Yaratıcılık ve yaratıcı etkinlikler” ile “Çocuk hakları, ihmal ve istismarı” Uzman Psikolog Ahmet Sert ve Dr. İnanç Eti “Okul öncesi drama ve çocuk gelişim alanları”, Dr. Raziye Günay Bilaloğlu “Aile katılımı” ve Doç. Dr. Mustafa Yaşar “Sınıf Yönetimi” konularında sunumlarını gerçekleştirdi.

ÇOCUKLARA EN DOĞRU YAKLAŞIM HATIRLATILDI

Çukurova ve Yakındoğu Üniversitesinden uzman eğitimciler, hizmet içi eğitime katılan öğretmenlere ve personele çocuklara en doğru şekilde nasıl yaklaşılacağını, nasıl yönlendireceğini ve nasıl iletişim kurulabileceğini hatırlattı. Uzman eğitimcileri dikkatle dinleyen kreş öğretmen ve personeller zaman zaman not alarak veya soru sorarak yeni bilgiler edinmeye çalıştı. Pazartesi günü başlayan hizmet içi eğitim cuma gününe kadar sürecek. 

AKAY’DAN “YAŞAM BOYU ÖĞRENME” VURGUSU

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ise “Yaşam boyu öğrenme” felsefesiyle çağın yeni veya yenilenen bilgilerinin tüm personele kazandırılmasının önemine değindi. Cuma günü sona erecek hizmet içi eğitime katılarak bilgilerini paylaşan uzman eğitimcilere teşekkür eden Başkan Akay öğretmenlerin bilgilerini tazelenmesi, personelin de çocuk eğitiminde daha bilinçli olması bakımından bu tür hizmet içi eğitimin önem arz ettiğini söyledi. Başkan Akay yaşamı kolaylaştıracak benzer eğitimlerin Belediyenin tüm biriminde düzenli olarak süreceğini sözlerine ekledi. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER