Yarınları birlikte hayal edecekler

Yarınları birlikte hayal edecekler

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen Edebiyat Fakültesi tarafından 2019 – 2020 eğitim öğretim yılında 1. sınıfa başlayan öğrencilere yönelik “Birinci Sınıflarla Yarınları Birlikte Hayal Ediyoruz” etkinliği düzenlendi.

ÇÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Prof. Dr. Seyhan Tükel, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halime Paksoy, akademisyenler ve öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 
Mithat Özsan Amfisinde gerçekleşen etkinliğin açılış Konuşmasını yapan Prof. Dr. Halime Paksoy, Çukurova Üniversitesi ve Fen Edebiyat Fakültesi tarihçesi hakkında bilgi aktardı.
ÇÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Darıcı da “Üniversite Nedir?” başlıklı konuşmasında hoca öğrenci ilişkilerine de değindi.
KATILIM BELGELERİ VERİLDİ
Açılış konuşmasının ardından Dr. Bilge Göllü’nün hazırladığı sunum eşliğinde fakültenin tanıtım videosu ve öğrencilerin katkıları ile Fen Edebiyat Fakültesinin 9 bölümü tanıtıldı. Programın sonunda Prof. Dr. Seyhan Tükel ve Prof. Dr. Halime Paksoy, “Üniversite Nedir” başlıklı sunumu dolayısı ile Prof. Dr. Cengiz Darıcı’ya bir plaket verirken, katkı veren tüm öğrencilere katılım belgesi dağıtılarak birlikte anı fotoğrafı çekildi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER