“21. Yüzyılda Anne Baba Olmak” ebeveynlerin gözdesi

“21. Yüzyılda Anne Baba Olmak” ebeveynlerin gözdesi

Adana Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer’in kalemini üstlendiği ve şu an dördüncü baskısı yayımlanan “21. Yüzyılda Anne Baba Olmak” kitabı, ebeveynler ve adayları tarafından büyük ilgi görüyor.

Günümüzde iyi bir anne ve baba olmanın yollarını ve herkesin rahatlıkla uygulayabileceği pratik yöntemleri anlatan kaynak bir kitap olan “21. Yüzyılda Anne Baba Olmak”, okurlarının dünyasında yaşam kılavuzu gibi yer edindi.

Anne ve baba olmanın her zaman zor olduğunu, günümüzde ise anne ve baba olmanın daha da zorlaştığını belirten Özer, “İletişim çağında herkesin, her bilgiye kolayca ulaşma olanağı var. Bundan dolayı korumamız gereken gençliğimiz ve yetişkin çocuklarımız var. O yüzdendir ki; 21.yüzyılda ebeveyn olmak daha dikkatli olmayı, daha çok özveriyi gerektiriyor. Anne ve baba olmayı aslında bir meslek olarak düşünmemiz gerekiyor. Elimizdeki hedef kitle, çağımızda çok çeşitli olumsuzluğa şahit olan ve dramlarla iç içe yaşayan bir nesil. Çocuk ve genç yetiştirmek, eskiye oranla daha zor ve daha çok çaba gerektiriyor. Annelik ve babalık; çocuğun cebine harçlık koymakla, karnını doyurmakla, yatacak bir yer sağlamakla olmuyor. Bir çocuğu eğitmenin ve yetiştirmenin, geleceğin annesini ve babasını eğitmek ve yetiştirmek olduğunu içselleştirmemiz gerekiyor. Çocuk eğitimi; işimizden, aşımızdan, özel yaşantımızdan daha önce gelmeli” ifadelerini kullandı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER